“Salgın denetimi Zonguldak’ta başladı”

Bilim Kurulunun tavsiyesi, İçişleri ve Sağlık Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda 81 ilde corona virüs (Covid-19) salgınına karşı eş zamanlı gerçekleştirilen denetimler Zonguldak’ta da başladı.

“Salgın denetimi Zonguldak’ta başladı”

Zonguldak Vali Vekili Nevzat Taşdan’ın himayesinde, Gazipaşa Caddesi’nde başlayan denetimlere Zonguldak Belediye Başkanvekili Sinan Toprak, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Musa Menteşe, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ertuğrul Güner, polis ve zabıtalar katıldı. Denetimlerde maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat çekildi.

Ateş ölçümlerinin yapıldığı denetimlerde, vatandaş ve esnafları corona virüs salgınına karşı uyaran Vali Vekili Nevzat Taşdan, “Kurban Bayramını atlattık. İnşallah korktuğumuz başımıza gelmez ama hepimizin dikkatli olması gerekiyor. El dezenfektanı ve maske kullanımına ve sosyal mesafeye dikkat ederek pandemi vakalarını engellemeyi amaçlıyoruz. Arkadaşlarımız zaten günlük denetimlerini yapıyorlar. Bizlerde bugün 81 il genelinde uygulanan denetleme kapsamında vatandaşlarımız ve esnaflarımızla bir araya gelerek gerekli uyarıları yapıyoruz.”dedi.

Haber: Neriman Dengiz- Ekrem Açıkgöz

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER