Sahil Projesi’nden ihalesiz yer verilecek mi?

Yeni sahil düzenlemesinde 16 işletmenin yer alacağını söyleyen Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan,  Mevcut 13 işletmenin ve ihaleye girerek mekan sahibi olabileceğini söyledi.

Sahil Projesi’nden ihalesiz yer verilecek mi?

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan Sahil projesini yerinde incelediler. 

Sahil projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; “Bilindiği üzere 9 Mart tarihinde sahil kıyı düzenlemesi ihalesi gerçekleştirilmişti. Yer teslimi de TOKİ tarafından firmaya yapılmıştı. Geçtiğimiz hafta bu bölgede faaliyet gösteren 13 işletmeciyle sayın Valimiz ile birlikte görüşerek bir toplantı gerçekleştirdik. İşyerlerine de tebligatlar yapıldı. Esnafımızın çocuğunun işyerlerini boşalttığını görüyoruz. Kendilerine de yardımseverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın Valimiz ve milletvekillerimizle birlikte liman arkasını gezerek istişarelerde bulunacağız. İnşallah Zonguldak’ımız 2020 yılında şantiyeye dönecek demiştik ve bunu gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda dere ıslah projesi de başlayacaktır. Lavuar alanı içinde haziran ayı içerisinde ihale tarihi almayı planlıyoruz”

İHALE HERKESE AÇİK OLACAK 

13 işletmeye yeni sahiL projesinden ihalesiz yer verecek misiniz? Sorusuna yanıt veren Belediye Başkanı Alan, “Öyle bir şeyin olma şansı yok. İhalesiz gerilme lüksü olmadığını kendileri de çok iyi biliyorlar.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 12:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necdet KUTOĞLU
Necdet KUTOĞLU - 7 ay Önce

Yapılacak tüm işler sahil güvenliğin önünden geçen ve sahil güvenliğin kapattığı yolun eski haline getirilip halkın geçişine açılmasıyla tamamlanır. Yoksa eksik kalır. O yol bizimdir. Engellisi, yaşlısı, topuklu ayakkabı giyenler, sakat arabası kullananlar ve tüm Zonguldak deniz sevenleri o yolu kullanırlardı. Şimdi ise "yassak hemşerim". Yolumuzu istiyoruz.

Görmek lazım
Görmek lazım - 7 ay Önce

Mendirekteki yolun ortasına yapılan Sahil güvenliğin binasına güvenlik ( dalgaların etki mesafesinde ve dalgaların attığı taşlardan etkileniyor) ve kıyı kenar çizgisi içerisinde olmasından dolayı ruhsat alması mümkün olmayan muhtemelen kaçak binayı da unutmayınız.

SIRADAKİ HABER