Sağlıklı yaşam için spora yatırım...

Alaplı Belediyesi'nden modern parklar...

Sağlıklı yaşam için spora yatırım...

Alaplı Belediyesi, ilçe halkının sosyal hayatını kaliteli geçirmesi için yeni parklar, okul bahçesi, spor alanları ve yürüyüş yollarıyla sağlıklı bir yaşam için spora yatırım yapıyor. 
Alaplı Belediyesi, ilçe halkının kaliteli zaman geçirmesi için mahallelerdeki parkları modern yeni nesil oyun grupları inşaat çalışmalarına başladı. Başkan Tekin'in talimatı ile 690 Evler semt pazarının üzerindeki alanı sağlıklı yaşam spor alanına dönüştürmek için çalışmalara başladı. 

"Yeni nesil oyun grupları" 
Klasikleşmiş salıncak ve kaydırakların bulunduğu parklarda çocukların ilgisini çekecek birbirinden farklı oyun gruplarının da yer aldığına dikkat çeken Başkan Tekin, buradaki kullanım ömrünü tamamlamış çocuk oyun gruplarını söktüklerini, zemin düzenleme çalışmasına başlanan bu alanın sağlıklı yaşam spor alanına dönüştürüleceğini bildirdi. Çalışmaların semt sakinlerinin talepleri göz önüne alınarak şekillendirildiğini ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, "Zemin düzenleme çalışmasını tamamladıktan sonra sağlıklı yaşam, spor araç ve gereçleri kuracağımız bu alana, oturaklar da koyacağız. Işıklandırmasını da yapıp, vatandaşların eğlenerek, dinlenerek spor yapabileceği bir alana dönüştüreceğiz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER