Rektör Çufalı: ‘’Darbe heveslilerine verilen bir büyük ders’’

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı 15 Temmuz Kalkışması’nın 3. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Rektör Çufalı: ‘’Darbe heveslilerine verilen bir büyük ders’’

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın yayınladığı mesaj şu şekilde:

15 Temmuz 2016 tarihinde; milli iradeyi hedef alan, halkımızın birlik ve beraberliğine kasteden hain darbe girişimine cesaretle karşı koyan ve geleceğine sahip çıkan aziz milletimiz, devletin kurumlarını ve hükümeti ele geçirmeye yönelik bu teşebbüse karşı tarihi bir duruş sergilemiştir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Gazi Meclisimiz, hükümetimiz, emniyet güçlerimiz, ordumuzun devletine bağlı unsurları ve kahraman milletimiz hep birlikte dirayetle ülkesine sahip çıkmıştır. Atılan bombalara, üzerine yürütülen tanklara, kendilerine yöneltilen silahlara rağmen korkmadan darbecilere karşı direnen vatandaşlarımız sabaha kadar sokakları terk etmeyerek eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergilemiştir.

Hiçbir zaman milletimizin hatırından çıkmayacak

251 vatandaşımızın şehit düştüğü, 2193 vatandaşımızın ise yaralanarak gazi olduğu 15 Temmuz darbe girişimi hiçbir zaman milletimizin hatırından çıkmayacak, milletimizin azmini ve kudretini tüm dünyaya göstererek darbe heveslilerine verilen bir büyük ders olarak şanlı tarihimizde yerini alacaktır.

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin üçüncü yıldönümü vesilesiyle bağımsızlığımız, milli birlik ve beraberliğimiz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2019, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER