“Protokol camii okul yapılsın”

“Protokol camii okul yapılsın”
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, Atatürk Devlet Hastane otoparkına protokol camii okula çevrilirse Kız Meslek ve Yayla Orta Okulunun yıkılmasına razı olacaklarını söyledi.
Güney yaptığı açıklamada, şunları söyledi; “Zonguldak’ta hastane konusu uzun zamandır tartışılıyor. Hastanenin alan olarak yapım şekli yanlıştır. Keşke inatlaşma olmasaydı da, hastane 69 ambarlarına yapılsaydı. Ve otopark sorunu hiç olmazdı. Hastane otoparkı yaparken okullarımızı yok ediyoruz. Alternatif şekilde olabilir ama kurulu bir düzen var yayla ve kız meslekte. Ben de yayla ilköğretim okulunda okudum. Okulların ayrıca bir nostaljisi var. Ticaret ve siyaset uğraşan adamlar bu okullardan mezun oldu. Bu bir ihtiyaçsa tabii ki olabilir. Şimdi bir karmaşa meydana gelecek. Yıkılacak okulların nereye yapılacağı tartışılacak. Bu işler plansız ve programsız yapılan işlerdir. Hastane otoparkı sorunu en kısa zamanda çözülmesi gereken bir konudur. Bu demek oluyor ki, yayla kız meslek okulunu yıkacaklar. Karakum da yapımına başlanan protokol caminin yerini yıkılacak okullari oraya yapabiliriz. Camii projesini okul projesini çevirelim. Otopark hastane için bir ihtiyaçtır. Bu sorunu bir an önce çözüp öğrencileri perişan etmemek lazım. Günümüzde çocukların moral ve motivasyondur. Çocukların moral ve motivasyonunu bozmaya kimsenin hakkı yok.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meftun Sayılı
Meftun Sayılı - 1 yıl Önce

O cami asla ihtiyaç değildir ve kesinlikle yapılmaması gerekir.
Oraya okul da olmaz ayrıca. O bölge liman faaliyet sahasıdır ve kendi fonksiyonu için geliştirilmelidir.

Ali baydar
Ali baydar - 1 yıl Önce

Zonguldakta bu kadar ihtiyaç varken caminin öncelikli olması çok komik halkın aklıyla dalga geçmek yollarımız yapılsın mahalle aralarına parklar açılsın insanlar nefes alsın sorunlarımız çözülsün 10 tane ilave cami yapılsın ama tek derdimiz cami gibi gözümüze sokmasınlar yok öyle bir ihtiyac cuma günü bile camiler dolmuyor

Murat durgun
Murat durgun - 1 yıl Önce

Sayin il baskanim siz bence siyaseti gectim genel sahsiniz olarak dusunmeden aciklama yapmayin. Yayla ve kiz meslek bu iki okul otopark icin yikilacagini ongurup yikilan okullari karakumdaki camii ye o alana yapalim diyosunuz. Ya arkadas okullar insanlarin adreslerine gore seciliyor. Sen o bolgeden yayla ve kiz meslek lisesini aldiginda o bolgede ki insanlar cocuklarini karakumda okulami gondercekler boyle bir cozummu olur. Sizin genel sorununuz protokol camii yse bence o konuda beyanat verin aksi halde bu beyanatiniz sayesinde hem okullar yikilir hemde camii yapilir.

SIRADAKİ HABER