Promosyonların peşin ödenmesi için çalışıyoruz

Genel Maden işleri Sendikası Genel Başkanı (GMİS) Hakan Yeşil, 2020 yılında ödenecek promosyon ücretlerinin peşin ödenmesi için yoğun mesai yaptıklarını söyledi.

Promosyonların peşin ödenmesi için çalışıyoruz

Yeşil yaptığı açıklamada; “Bankalarla daha önce yapılan promosyon sözleşmeleri dördüncü ay itibari ile bitiyor. Tekrar ihale yapılacak ve kurum yöneticileri bankalara teklif sunup ihaleye çıkacaklar. Bizler bu toplantılarda gözetmen olarak bulunuyoruz. Bu konuda sendikamızın karar anlamında yetkisi yok ve gözetmen olarak bulunuyoruz. Promosyonların peşin ödenmesi için bir çalışma yaptık. Memur-Sen Şube başkanı ve daire başkanı ile görüşerek gelişmeler hakkında bilgiler aldık. Kurumumuzda çalışanların bir talepleri var ve diğer kurumlarda olduğu gibi promosyon ücretlerini peşin almak istiyorlar. Gelen talepleri personel daire başkanı ile görüşerek konunun takipçisi olacağımızı söyledik. Kurum yetkilileri promosyonun peşin ödenmesi için protokole madde ekleyeceklerini söylediler. Kurumumuzda çalışan işçi ve memurların taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kpss asgari ücretli
Kpss asgari ücretli - 10 ay Önce

Ne yaptılar da bunu yapacaklar yer üstü çalışanları bu ay asgari ücret aldılar birilerinin video su internette geziyor ben bu sözleşmeyi imzalarsam buyum diye ama imzaladı şimdi geçmişler promosyonları peşin alicaz siz hiç bir şey yapamazsınız yer üstü işçisi Kan ağlıyor hakkımız haram olsun size bide kpss başını çekenler de var onlar nerde hep laf çoluk çocuğumun rizgini yiyenlerin Allah belasını versin nett

Yorgun madenci
Yorgun madenci - 10 ay Önce

Sen hangi isi dogru yaptinki bunu yapican baskan

30 yıllık harici
30 yıllık harici - 10 ay Önce

Haricilerin durumu işler acısı başkan
Seçimden önceki vaatler ne oldu başkan
Sendikaya güven kalmadı başkan
Bu işçi arkadaşlar Promosyonun peşin verileceğinde inanmıyor başkan
Seçimle gelen seçimle gider başkan

SIRADAKİ HABER