Pazardan men edildiler!

Devrek sebze meyve pazarında satış yapan bir esnaf, fiyat etiketi ile alakalı kurallara uymadığı için, Devrek Belediye Encümeni tarafından geçici bir süre pazardan men edildi.

Pazardan men edildiler!

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Çetin Bozkurt: “Pazar yerindeki denetimlerimizi düzenli olarak yapıyoruz. Pazaryeri kurallarına uymayan veya pazarın düzenini bozan kişilere karşı yaptırım uyguluyoruz. Halkımızın daha sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda alışveriş yapabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Pazar alanımıza güvenlik kamera sistemi kurduk.
Yaptığımız denetim kontrollerde, vatandaşa kötü söz veya davranışta bulunmamaları, yüksek sesle bağırmamaları, pazarın düzenini bozmamaları ve kurallara uymaları konusunda pazarcı esnafımızı sürekli olarak uyarıyoruz.
Halkımızın da karşılaştıkları olumsuzlukları Zabıta yetkililerine bildirmesini istiyoruz.”

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 ay Önce

Zonguldak pazarında Kurallara uymayan vatandaşa kötü söz ve yüksek sesle bağırma çok. Eğer onlara cevap verirsen onların seviyesine inersin. Denetim yok.Zabıta odasında oturur.Pazarın düzenini bozan satıcılar Ayyuka çıktı. Çarşamba günü Almanya dan gele misafir patatese elini sürmüş küfür havada uçuyor. En sonunda satıcı hırsız diye altı kere bağırdı.Zabıta memuruna çiktılar sonuç ne bilemiyorum.Zaten el sürdürmemek birtek Zonguldak pazarında var.İyileri öne koyuyorlar kötüler arkada torbaya dolduruyorlar.Hele bu ne diye sor seni yeri dibine sokar yüksek sesle.Zonguldak belediye başkanı Çarşamba günü ne oldu diye Pazar Zabıta Memuruna sorabilir.Aslına Pazar esnafının Ahlak dersi alması lazım.İstisnalar hariç.Keşke aynı denetimler Zonguldak pazarında olsa.İşte genelde vatandaş marketlere yöneldi. Sonra pazarda iş yok diye ağlarlar.Nerelere geldik.Ederi beş para etmez sana bağırı çağırır.Zonguldak Belediye Başkanı pazarı bi zahmet gelip görsün.

Metin
Metin - 6 ay Önce

Zonguldak belediyesi nin de çığırtkanlığa son verdirmesini bekliyoruz.

İhsan Özdoğan
İhsan Özdoğan - 6 ay Önce

Pazardaki insanların değerinin ortaya çıkması için Devrekteki gibi denetimin artması lazım iyilerle kötüler aynı kefeye koyulmamalı lazım

SIRADAKİ HABER