Oğuzhan Turhan: ''Olağanüstü kongre karşıyız’’

İYİ Parti Kurucu İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turhan, İl Başkanı Yavuz Erkmen’le ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Turhan’ın o açıklamaları:

Oğuzhan Turhan: ''Olağanüstü kongre karşıyız’’

İşte Turhan’ın o açıklamaları:

''İYİ Parti olarak yıllardır söylenen ama bir türlü başarılamayan birlikteliği yakalayabilecek anlayışı gün ve gün ortaya koyuyoruz. Bizler iyi parti olarak %50’yi değil %100’ü kucaklamak için yola çıktık. Partimiz ülkemizde demokrasinin en güzel şekilde işlemesinin teminatı olacaktır.

Daha önceki açıklamalarımda söylediğim gibi Sayın İl Başkanımız E.VALİ Yavuz Erkmen Beyin de ortak akıldan uzak, partimizin vizyonu ile bağdaşmayan, ben merkezli yanlış bir yönetim anlayışı uygulamış ve seçimlerde ortaya koyulan hedeflere ulaşılmamasının nedeni olmuştur. Ayrıca kendisinin gelecek siyasi ikbal planlamasında yanında görmek istediği kişilerle yola çıkması halkta karşılık bulmamış ve partimiz bir başarısızlık yaşamıştır..

İlimizde partimizi bir kavga ve tartışma ortamı içerisine çekecek tavır ve hareket içerisinde olan düşüncesiz kişiler bulunmaktadır. İYİ Parti Türkiye genelinde olağan bir şekilde il ve ilçe kongrelerini önümüzdeki aylarda gerçekleştirecektir. İYİ partimiz bu sürecin içerisine girmiş iken ilimizde olağanüstü kongre çağrısı yapmanın ve bir kutuplaşmanın önünü açacak söylemlerin bir anlamı bulunmamaktadır.

Bu olay partimize hem enerji hem de değerli insanların küskünlük yaşamasına sebebiyet verebilecek olması bile kabullenilemez bir durumdur. Kongreler siyasi parti yönetimlerinin hesap verme ve helalleşme toplantılarıdır.

Olağanüstü kongre talebi içerisinde olan kişi ile birlikte hareket ettiğim söylentilerini kasıtlı bir şekilde dile getirenlerinde kimler olduğunu ben ve arkadaşlarım tarafından iyi bilinmektedir. Bu kişiler tarafından delegelerimize verilen bilgilerin doğruluk ve gerçeklik payı olmadığını net bir şekilde ifade ediyorum.

Ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de insanlarımız bu siyasetteki kavga ortamından fazlasıyla yoruldu ben ve arkadaşlarım sorunların çözümü noktasında yönetim anlayışımızı net bir şekilde ortaya koyacağız.

İYİ Partinin ilk gününden beri her türlü tehditlere, zorluklara ve imkânsızlıklara rağmen partimizin kuruluşu için hep birlikte gecesini gündüzüne katan ve cesurlar hareketine katılan İYİ insanlarla birlikte İYİ Parti içerisinde Zonguldak İYİ Olacak sloganı ile mücadele içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Partimiz tüm Türkiye’ye olduğu gibi Zonguldak’ımıza da İYİ gelecek. Ben ve arkadaşlarımın İYİ Partimizde kavga ve kutuplaşma ortamına çekecek tutum ve davranışa yol açacak hiçbir hareketin içerisinde yer almayacağız.

En tabi hakkımız olan yönetimlere talip olma hakkımızı olağan il ve ilçe kongrelerimizde demokratik ve teamüllere uygun bir şekilde çok değerli delegelerimizin karşısına çıkıp yapacaklarımızı projelerimizi anlatarak arayacağımızı tüm kamuoyuna bildiririm.''

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER