Muharip gaziler küskün!

Terör gazilerine ailesinden üç kişi işe alınırken muharip gazilerin ailesinden 1 kişinin işe alınmaması tepkiyle karşılanıyor.

Muharip gaziler küskün!
Türkiye muharip gaziler derneği Zonguldak şube başkanı Recep Başar, Adaletsizliğin son bulmasını istedi. Terör gazilerine verilen hakların muharip gazileri verilmediğinden dert yanan başar Recep başar, ‘Terör gazilerinin ailesinden üç kişi işe alınıyor. Ama biz muharip gaziler olarak ailemizden bir kişi dahi işe alınmıyor. Bu adaletsizliğin son bulmasını istiyoruz” dedi.
Recep Başar yaptı açıklamada, yaklaşık bir ay önce Zonguldak milletvekillerinin derneğin ziyaret ettiğini ve bu ziyarette taleplerini ilettiklerini belirterek bu taleplerin karşılanmasını beklediklerini ifade etti. Başar şöyle devam etti; “Bundan yaklaşık bir ay önce AK Parti Zonguldak milletvekili mi davet etmiştik. Şubemize geldiler. Muharip gazi arkadaşlarımızın yıllardan beri birikmiş unutulmuş bir çok taktir var. Ve bu ziyareti dertlerimizi anlattık kendilerine. Sağolsun vekillerimiz bu sorunları ilgili bakanlıklara getireceklerini ifade ettiler. İnşallah getirmişlerdir. Muharip gaziler dış tanıyoruz bize hak tanınmıyor. Haklarımız verilmiyor. Ne çocuklarımız inşallahm var ne de maaşlarımızda düzeltme var. Örneğin aynı yerde çarpıştık, Kıbrıs’ta beraber savaştık  Biz çalıştık emekli olduk 800 TL maaş alıyoruz onlar çalışmadı için 2 bin TL’nin üzerinde maaş alıyor. Bu adaletse eğer biz gerçekten kırıldık. İçimiz buruk. Bu adaletsizliğin düzeltilmesini bekliyoruz. Ayrıca terör gazilerine üç kişi kendine de iş hakkı biz bunları artık zaten geçtik. Belli bir yaşın üzerindeyiz. Bizlerin de çocuklarını veya torunlarını birer tane alın hiç olmazsa bizim ailelerimizden ve çocuklarımızdan kimse işe alınmadı. Bu konuda çok mağduruz. Gelipte bize soran yok. Adaletsizlik kalksın istiyoruz ve bu bizim gücümüze gidiyor. Biz muharip gaziler olarak küskünüz.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER