Miyazaki için geldiler...

Japonya’da yayın yapan TBS Televizyonu çalışanları, Atsuski Miyazaki'nin belgesel çekimi dolayısıyla geldikleri Kozlu'da, Belediye Başkanı Kerim Yılmaz’ı da makamında ziyaret etti.

Miyazaki için geldiler...

2011 yılında gönüllü olarak geldiği Van depreminde depremzedelerin hayatını kurtarırken meydana gelen ikinci depremde çöken otelde yaşamını yitiren Japon Dr. Atsushi Miyazaki adına yapılan Miyazaki Anıtını ve Miyazaki parkında çekim yapan Keigo Fujimaki, Uratani Kiyoakı isimli Japon gazeteciler ve çevirmenden oluşan heyet iki gün boyunca Kozlu'da çekim yaptılar. Çekimler sırasında Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Japon gazetecilere her konuda yardımcı olarak Kozlu'nun Japonya'da en iyi şekilde anılması için gayret gösterdi.
TBS Televizyonu Başkan Yılmaz'a selden etkilendikten sonra ivedilikle bakım onarımı yapılan Miyazaki Anıtı için teşekkür ettiler. Gazeteciler; Kozlu'nun Japonya'da tanıtılması ve Japon Turistlerin Kozlu'ya gelmeleri için Kozlu'da çekim ve röportaj yaptılar. Başkan Yılmaz TBS Televizyonuna verdiği röportajda ‘'Yardım için geldiği Van depreminde hayatını yitiren Japon Doktor Atsushi Miyazaki'yi saygı ve rahmetle anıyorum. Kendisi yardım gönüllüsüdür. Ülkemizdeki depremde yaralanan ve enkaz altında kalan depremzedeler için kilometrelerce uzaktan gelerek dünyaya insanlık dersi vermiştir. Japon ve Türk Dostluğunun Kozlu'da simgesi Miyazaki Parkı ve anıtıdır. Japonya'dan Kozlu'ya gelecek olan Japon Turistlere Türk Misafirperverlik ve Kozlu'nun güzellikleriniz göstermek isteriz. Yeşili mavisi ve koyları ile Kozlu Tatil için çok güzel bir yerdir. Japon dostlarımızı Kozlu'da görmek bizi onurlandırır mutlu eder" ifadelerine yer verdi.
Başkan Yılmaz daha sonra Japon Televizyon heyetine Kahve fincanı hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER