Mithatpaşa Tüneli'nde ışık 15 Temmuz'da görülecek

AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Mithatpaşa Tünelleri ve Kilimli Sahil Yolu çalışmaları hakkındaki gelişmeleri sosyal medyadan aktardı.

Mithatpaşa Tüneli'nde ışık 15 Temmuz'da görülecek

Yapılacak işleri madde madde aktaran Muammer Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Mithatpaşa Tünelleri ve Kilimli Sahil Yolu projesinin 31 Aralık 2021 tarihi itibari ile tamamlanacağını ve halkın hizmetine sunulacağını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları şöyle;
1-)03.06.2020 tarihi itibari ile İkmal ihalesi gerçekleştirilmiş olup, projenin imarının önündeki tüm engeller kaldırıldı.
2-)Yüklenici firma personel sayısını arttıracak, iş makineleri ve ağır araçlarla ilgili ekipmanlarının sayısını maksimum verimliliğe çıkaracaktır.
3-)Proje kapsamına dahil, TTK'nın kullanımında olan TAHLİSİYE binasının, yapılan görüşme ve
03.06.2020 tarihli yazışma neticesinde en geç Temmuz ayı içerisinde yıkımı gerçekleştirilecektir.
a) Bu şekilde, KAVŞAK İMALATI nın başlatılması yönünde hiç bir mania kalmamış olacaktır.
b) Ve yine TAHLİSİYE binasının yıkılması ile tünellere giriş-çıkış yapan ağır araçların manevra kabiliyetleri rahatlatılmış olacak ve bu çalışmaların hızına halkımızın şahitliği sağlanmış olacaktır.
4-)Bugün(04.06.2020)itibari ile ikinci makas mevkiinden tüneller yönüne bakıldığında,T2 Sol tüpte 32 metre, T2 Sağ tüpte ise 131 metre açılmayan hafriyat alanı bulunmaktadır.
Yapılan planlamaya göre (+,-) 15 TEMMUZ 2020 tarihi itibari ile inşallah SOL TÜPTE IŞIK GÖRÜLECEKTİR.
5-)Son olarak Mithatpaşa tünelleri ve Kilimli sahil yolu projemiz 31.12.2021 tarihi itibari ile tamamlanmış ve halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER