"Mısır polisinin bu barbarlığını kınıyoruz"

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, AA çalışanlarını gözaltına alan Mısır polisinin barbarlığını şiddetle kınadı.

"Mısır polisinin bu barbarlığını kınıyoruz"

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, şunları söyledi.
"Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak Anadolu Ajansı'nın Mısır'da Kahire deki bürosuna Mısır polisinin yapmış olduğu şiddeti zorbalığı kınıyoruz. Günümüz 2020 yılında Anadolu Ajansı'nın 100. yılını kutladığımız bu dönemde ve Mısır gibi bir ülkede Anadolu Ajansı biliyorsunuz ülkemiz genelinde hem de yurtdışında çok önemli bir haber ajansıdır, dünya ajansıdır. Dünyanın her noktasında her bölgesinde Anadolu Ajansı vardır ve Anadolu ajansı bu bölgenin haberlerini kamuoyuna ve dünyaya duyuruyordu. Mısır'da da bu haliyle oradaki büromuz bu görevi yaparken oradaki çalışanlarımız 4 kişi, ki dün akşam sevindirici bir haber aldık 1 tanesi serbest bırakılmış diğerleri halen daha gözaltında. Haber alma özgürlüğü ifade özgürlüğü haber ajansları gazeteciler her zaman için önem arz eder. Her zaman için dünyada daha hassas bir şekilde korunur gözetlenir ve rahat çalışması sağlanır. Mısır polisinin yaptığı bu eylemi bu barbarlığı kırıyoruz. Bir an önce oradaki meslektaşlarımızın da salıverilmesini bekliyoruz. inşallah bu dediklerimiz kısa zamanda gerçekleşir. Ben bu duygularla da oradaki görev yapan meslektaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum sağlık ve sıhhat diliyorum. Bir an önce de serbest bırakılmasını da Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak da temenni ediyoruz" dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİR MÜMİN
BİR MÜMİN - 9 ay Önce

Allah Allah Ülke sorunu bitmiş, Yerel Zonguldak sorunu bitmiş. Derya efendi. Mısıra kadar uzanmış. Be kardeşim burnunun dibinde her gün olay oluyor.. Sesi çıkmıyor. Neymiş mısır olayını el atmış. Derya bey ve buhaberi gazeteye koyan gazeteci bey biraz komik olmuyormusunuz

Yaşar ertürk
Yaşar ertürk - 9 ay Önce

Yer üstune alim yapiyorsunuz ama hic engelli alimi yapmiyorsunuz bu haksizlik degilmi,ben %40 engelliyim ve fiziksel ve zihinsel hic engelim yok yer ustunde eshatlikla calisir sizide memnun ederim lutfen yetkililer bu cagrima kulak versin

Şükrü ayan
Şükrü ayan - 9 ay Önce

Karabük Yenice den neden alınmıyor ben engelliyim yasim 413 tane çocuk var işkur bizi neden işe yerlestirmiyor

Cesaret
Cesaret - 9 ay Önce

Niye kaçak ocaklar dan adam almıyorsunuz. 53 kişininyarısını ordan alın insanları suça tevşik ediyorsunuz ehli olmayan yöneticiler için yaşasın cehennem .

SIRADAKİ HABER