Milletvekili Ünal Demirtaş GMİS'e sert çıktı... 'Sesinizi çıkartın!'

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen'in TTK'nın Çinli bir firmaya satılacağı yönünde yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

Milletvekili Ünal Demirtaş GMİS'e sert çıktı...  'Sesinizi çıkartın!'

TTK'nın özelleştirme konusunun hep gündemde olduğunu söyleyen Milletvekili Demirtaş, Genel Maden İşçileri Sendakısının da sesini daha çok çıkartması gerektiğini söyledi.
Demirtaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "TTK'nın Çinli bir firmaya satılacağı duyumum olmadı ama milletvekili olduğum günden beri kurumun özelleşecek olması hep gündemde. AK Parti bu konuyla ilgili anket çalışması bile yaptırdı. AK Parti'nin ekonomi politikaları özel sektör ve yandaşlarına peşkeş çekme üzerine kurgulu ve odaklı. İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen'de bir devlet ciddiyeti vardır. Bir devlet adamı ciddiyeti ile hareket etmektedir. Sayın Erkmen'in duyum almadan böyle bir açıklamayı boşu boşuna yapacağını zannetmiyorum. Eğer öyleyse bir özel şirkete TTK verilecekse bunu kabul etmek mümkün değil. TTK'yı zaten adım adım kapatmaya sürüklediklerini düşünüyorum. İşçe alımı yok, üretim düşüyor. Maalesef bu konuda Zonguldak iki yıldır işçi alımı gerçekleştikten sonra biraz değersiz kaldı. GMİS'inde bu konuda biraz ses çıkartması gerekiyor. TTK sadece Zonguldak'ın kurumu değildir."

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan türkyılmaz
İrfan türkyılmaz - 2 ay Önce

Chp zonguldak vekili ünal demir taş bugüne kadar tbm meclisinde bugüne kadar hiç bir gündem yaratamamıştir ttkalar kapanma noktasında tersaneler tükenme moktasında zonguldaklı gençkerimiz issizlikten köylerini terk ederek büyük sehirlere gitmış ve köylerimizde mezar kazacak gençlerimiz kalmamiştır chp millet vekilleri ana muhalefet partisinin millet vekillerinin gıgı bile cikmıyor gims kendi başina ne yapsın chp zonguldak millet vekili birakin zonguldsk ilini kendi ilçesındeki partilileriyle dahi dargin bir vekil durumunda

SIRADAKİ HABER