Miiletvekili Polat Türkmen; “Milletin şahlanışı, varoluşudur”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin 3. yıldönümü nedeniyle bir değerlendirmede bulunarak, ''Türk milletinin hainlere dur dediğini'' söyledi.

Miiletvekili Polat Türkmen; “Milletin şahlanışı, varoluşudur”
15 Temmuz’un Türk milletinin yeniden şahlanış, yeniden varoluş günü olduğunu dile getiren Polat Türkmen, ''hainlerin milletin tanktan, toptan, silahtan korkacağını sandıklarını ve bir kez daha yanıldıklarını'' söyledi.
Polat Türkmen, hain FETÖ’cülerin  devleti parçalamak, milletin istiklali ve istikbalini yok etmek istediğini, ancak milletin karşı koymasıyla bu amaçlarını gerçekleştiremediklerini belirterek şunları dile getirdi:
FETÖ’cüler Türk bayrağımızı indirmek istedi, indiremediler, ezanımızı dindirmek istedi, dindiremediler. İstiklalimizi ve istikbalimizi yok etmeye çalıştılar.
 
Zannettiler ki, bu millet namludan, tanktan, toptan, silahtan korkacak
 
Bu milleti bölüp parçalamak isteyen, dış güçlerle beraber hareket eden FETÖ’cü hainler buna yeltendiler, ancak Cumhurbaşkanımızın milletimize bir işaretiyle, şehir meydanlarına akın eden milyonlar darbeye ‘dur’ dedi. Zannettiler ki; bu millet namludan, tanktan, toptan, silahtan korkacak.


Başaramadınız, yine başaramayacaksınız

Çanakkale’de, İstiklal Harbi'nde, çeşitli olaylarla yenmeye çalıştınız, yenemediniz, yine yenemeyeceksiniz, başaramadınız, yine başaramayacaksınız.
Siz bu milleti tankla, topla, uçakla, helikopterle, silahla korkutabileceğinizi mi zannettiniz? 15 Temmuz bu milletin yeniden şahlanışı, haykırışı, varoluşunun işaretidir. Rabbim birliğimize, beraberliğimize uzanan ellere aman vermesin.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 3. Yıldönümü nedeniyle başta 15 Temmuz demokrasi şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyor, Cenab-ı Allah’ın birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylemesini diliyorum.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER