Madenci eylemine Milletvekilinden tepki

Milletvekili Uçar'dan 'esnek Çalışma istemiyoruz' açıklamasına tepki 'Kamuoyuna konuyu yanlış lanse ediyorsunuz'

Madenci eylemine Milletvekilinden tepki

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS), TBMM'de görüşülen torba yasa teklifinde yer alan esnek çalışma düzenlemesiyle ilgili basın açıklaması yapmıştı.
Esnek çalışma sistemine karşı olduklarını söyleyen GMİS yönetiminin açıklamasını değerlendiren AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar,  konunu kamuoyuna yanlış lanse edildiğini söyledi.
Yasa teklifinin 25 yaş altı ve 50 yaş üzerinin istihdam edilmesi ile ilgili olduğunu ifade eden Milletvekili Uçar: "Esnek çalışma dönemi açıkçası böylesine zor ve kritik dönemlerde alınan karardır. İşverenlerimiz, çalışanlarımız bu zor günlerde zor bir süreçten geçtiği belli. Bu konunun sanki sürekli kısa çalışma programına ilave olacakmış gibi algılamanın doğru olmadığını zannediyorum. Bu çıkan kanun ile 25 yaş altı ve 50 yaş üstünün istihdam edilmesi ile ilgili işverenlere bir takım avantajlar sağlayarak hem genç işsizliğin hem de 50 yaş üzerinin istihdam edilmesi konusunda bir takım avantajlar sağlayan bir kanun tasarısıdır. Bunu genele yayarak sanki 25 aş ve 50 yaş arasını ilgilendiriyormuş gibi kamuoyuna lanse etmenin böyle bir algı oluşturmanın doğru olmadığına inanıyorum. Kanunun içini okuyarak buna eleştiri yapmalarını tavsiye ederim. Bu çıkan kanun böylesine zor bir dönemde 25 yaş altı ve 50 yaş üstünün istihdam edilmesi için yapılan bir kanundur."

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Tabi sen işçi olsan bunu savunurdun Hamdi uçar sen özsüte eleman alırsın işine geliyor dimi tuzun kuru beyefendi

ÖZCAN 67.
ÖZCAN 67. - 3 hafta Önce

Hamdi uçar milletvekili .hangi milletin vekilisin .sen bizi temsil ediyorsan bizi desteklemen lazim .geçici diye milleti kandırmayın. Emekçinin üreticinin geleceğiyle oynamayın. Bunca işçi kesimi içeriğini bilmiyor sadece siz biliyorsunuz.yaziklar olsun

Madenci
Madenci - 3 hafta Önce

Sayın milletvekilimiz konuyu açıklamış ancak bu konuda sizin daha fazla ilgili olmamızı beklerdik bir Zonguldak milletvekili olarak çünkü bilirsiniz ki maden ocağı çalışma şartları nedir nasıl dır sizin daha iyi bilmeniz gerekir bu madenlerde 25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışan madenci kardeşlerimizi de ilgilendiren bir konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz elbette ki devletimizi düşünmemiz bir vatandaş olarak gerekiyor tabi ki fakat bu dönemde asıl olan bana göre vatandaşların gecimidir bunu bilmek bir milletvekili olarak konuşmalarınıza da ona göre yapsanız iyi olur

SIRADAKİ HABER