Maden şehitleri ailesi isyan etti "Gerekirse yürüyeceğiz"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, geçtiğimiz yıl TBMM’ye sunduğu “şehit madenci ailelerine kamuda istihdam hakkı tanıyan yasanın genişletilmesiyle ilgili kanun teklifinin dün Meclis Genel Kuruluna gelerek, Ak Partililerin red oyu ile meclisten geçmedi.

Maden şehitleri ailesi isyan etti "Gerekirse yürüyeceğiz"

Zonguldak Maden Şehitleri Aileleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit Elmas TV’de yaptığı açıklamada konuyla ilgili şunları söyledi; “Dönemin başbakanı Binali Yıldırım Zonguldak’a ziyaretine geldiğinde bir söz vermişti, maden şehitleri ailelerine fakat hazırlanan torba yasaya yıl sınırı koyuldu. Bu biz çok üzdü. Yaşanan sürecin ardından bir yıllarca hak arama mücadelesinde bulunduk. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz bu konuyla ilgili bir kanun teklifi hazırladı. Ben Ak Parti milletvekillerini arayarak destek istedik fakat istediğimiz teklifi göremedik. 2003-2014 arası maden şehidi olan 400 ailenin yaşadığı bir mağduriyet söz konusu. Bu aileler haklarını aramak adına gerekirse bakanlık önünde eylem yapacak. Ben bu konunun sayın Cumhurbaşkanına doğru olarak anlatılmadığını düşünüyorum. “

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülyüz mumcu
Gülyüz mumcu - 1 hafta Önce

Önce madenci ailleri zonguldak da vefa borcunu ödemek isteyenler madenci aillerini nasil unutur. Bu memlekette yaşayan herkes bunu nasıl unutur halktan kopmuş vekiller nerde önce madenci kimse yol ayrımına düşmesin yola devam madenciler anlatana kadar yola.devam edeceğiz kara konur hala yanmıyor mu?
Babasız kalmak mı?
kendi memleketinde hak aramak mi?ne sormuş ne kadar gücüne gider olmuş.
Bizim babalarimiz şehit değil miydi?
Bu sorular bizim adımıza çalışanlara gelsin.
Ben inanıyorum ki sayin cumhur başkanına doğru iletiler gitseydi bu isler buralara varmazdı

Saygilarimla

SIRADAKİ HABER