Kurum susuyor! Zehirlenmeye devam mı edeceğiz?

Kurum susuyor! Zehirlenmeye devam mı edeceğiz?

TBMM Genel Kurulu’nda geçtiğimiz günlerde görüşmeye açılan “Maden Kanunu Teklifi”nde kömürle çalışan termik santrallerin filtre, baca gazı arıtma tesisi, kül barajı gibi çevre yatırımlarına 2 yıl daha erteleme getiren 45’inci madde geri çekilerek, Termik santrallere filtre takılmasını erteleyen kanun değişikliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedilmişti.
Maddenin geri çekilmesiyle birlikte ÇATES’in, 2019 yılı sonuna kadar yönetmelikte yer alan eksiklikleri tamamen gidermek zorunda kalırken, gözlerde ÇATES’in alacağı karara çevrildi.
ÇATES filtre takmadan üretimine devam mı edecek, yoksa filtre takma çalışmalarına başlayacak mı soruları sorulmaya başlandı. İnsan sağlığının yok sayılmasına tepkiler halen devam ederken, ÇATES yetkililerinden bir açıklama yapılmaması ise kamuoyunda duyarsızlık olarak yorumlanıyor.,
Vatandaş 2020 yılında yeniden zehirlenmeye devam mı edecek yoksa filtreler takılacak mı? Yoksa kurum kapanmayı göze mi alacak?

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
67gebze
67gebze - 10 ay Önce

ben reisin yerinde olsam bir kararname ile çates tarzı yerleri derhal kapatırım üretime son hadi naşş derim ödedikleri parayıda geri iade ederim

SIRADAKİ HABER