KÜLTÜR VADİSİ PROJESİ’NİN TANITIMI YAPILDI

Zonguldak’ta 2016 yılında hayata geçirilmesi planlanan Üzülmez Kültür Vadisi projesi tanıtıldı.

KÜLTÜR VADİSİ PROJESİ’NİN TANITIMI YAPILDI

Zonguldak’ta 2016 yılında eski Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın döneminde başlatılan Üzülmez Kültür Vadisi Projesi, Vali Mustafa Tutulmaz ile yeniden hareketlendi.
Üzülmez’de yapılan Vadi Projesi tanıtım programına, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKParti) Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, BAKKA Genel Sekreteri Muhammet Ali Oflaz katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mimar Burak Pelenk, protokole projenin tanıtımını yapıldı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan; “Çok güzel bir projenin başlangıcındayız. Tarih kokan bu ortamların Zonguldak’ımıza kazandırılmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hakikaten heyecanlanmamak elde değil. Emeğin Başkentini yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz.” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletekili Polat Türkmen de Zonguldak’ın mimari özelliğinin çok iyi bilinmesi gerektiğine dikkat çekerek emeği geçenlere teşekkür etti. Türkmen; “Bizim hayran kalacağımız çok yapımız var. Yer altı ile uğraşmaktan yer üstünü götürmemişiz. Bundan sonra hem yer altındaki, hem de yer üstündeki değerlerimizi gün yüzüne çıkaracağız.” İfadesine yer verdi.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz konuşmasını yaptı. Zonguldak Valisi Tutulmaz, kentin adına güzel bir başlangıca adım atıldığını ifade ederek; “Bundan 50 yıl önce hayal etmediğimiz bir rakama ülke olarak ulaşmış bulunmaktayız. Gezmeyi insanlar bir amaç haline getirdi. Böyle olunca bizim de Zonguldak adına bu sektörden payımızı almamız gerekiyor. Maden deyince Zonguldak, Zonguldak deyince maden gelmiş hep akıllara. Turizm, tanıtım ile çok yakın bir sektör. Başka ülkelere gittiğimiz zaman ‘Bunun on misli bizim ülkemizde var.’ diyoruz ancak maalesef çok iyi tanıtamıyoruz. Kentimizi de öyle bir tanıtmalıyız ki insanlar ‘Ben Zonguldak’a mutlaka gitmeliyim.’ demeli. Marka değerleri olan bir şehiriz. Tanıtım ile birlikte marka haline geleceğiz. Bize has değerleri sertifikalandırmalıyız. Mağaralar, jeoparklar, kültür noktaları ile ilgili çalışmalar yapmalıyız.” Vali Tutulmaz şeklinde konuştu.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından program sonlandırıldı. 
Haber: Ekrem Açıkgöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER