Korona virüsü şüphesi 1 kişi karantinaya alındı

Çin'den Bolu'ya dönen bir vatandaş grip olunca, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde corona virüsü olasılığına karşı karantinada tedaviye alındı.

Korona virüsü şüphesi 1 kişi karantinaya alındı

Çin'den Bolu'ya dönen bir vatandaş grip olunca, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde corona virüsü olasılığına karşı karantinada tedaviye alındı.

 Bolu İzzet Baysal Üniversite hastanesine yüksek ateş şikayetiyle gelen bir hastanın Vuhan kentine yakın bir alandan Çin'den yeni geldiği öğrenildikten sonra korona virüsü şüphesiyle enfeksiyon servisine yatış yaptırıldığı.

 Hastanın tahlillerinin yapılmasına başlamasının ardından enfeksiyon bölümünün kapatıldığı bildirildi. Hastaneden şu an konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmasa da görevlilerin maske takarak önlem aldığı bildirildi.

  ÖZEL ODADA KARANTİNADA TUTULUYOR

Çin’de yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 10 gün önce Bolu’ya dönen F.İ.(22), Corona virüsüyle ilgili söylentiler üzerine BİBÜ Tıp Fakültesi’ne başvurdu. Öksürük şikayeti bulunan F.İ. hemen temas izolasyonuna alındı. F.İ.’den alınan numuneler Ankara’ya gönderildi. Numune sonuçlarının 2-3 içinde Bolu’ya ulaşacağı belirtiliyor. Ankara'dan gelecek olan test sonuçlarının ardından F.İ.'nin hastalığı kesin olarak belirlenecek. F.İ., bu süre zarfında hastanedeki özel bir odada tutulmaya devam edilecek. F.İ.’nin Çin’de yüksek lisans nedeniyle 6 ay ikamet ettiği belirtiliyor.

    VALİLİK'TEN AÇIKLAMA    

  Konuyla ilgili Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, “06.02.2020 tarihinde Bolu yerel basınında yer alan “Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Coronavirüs alarmı” başlıklı haberlerle ilgili basın açıklamasıdır :

       06.02.2020 tarihinde Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemize hafif öksürük yakınmasıyla başvuran bir T.C. vatandaşımız, 1 hafta önce Çin’den ülkemize gelmiş olması nedeniyle tedbir amaçlı olarak Üst Solunum Yolu Enfeksiyonu öntanısıyla yatırılmıştır. Sağlık Bakanlığımız tarafından yayınlanan rehber çerçevesinde vatandaşımızdan alınan örnekler, Bakanlığımızın laboratuvarına gönderilmiştir. Genel durumu iyi olan ve coronovirus lehine bir bulgu saptanmayan hastamız, tamamen tedbir amaçlı olarak dikkatle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”denildi.

Kaynak: bolgehaber67

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER