Karayollarının ilgilenmediği tek vilayettir Zonguldak

Karayollarının ilgilenmediği tek vilayettir Zonguldak

Zonguldak - Ereğli karayolunun Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne çıkan yolu dönemin rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz’ün talebi üzerine, Üniversite Vakfı Başkanı Ali Bahadır başkanlığında oluşan bir heyet tarafından yapılmıştı. TTK ’da, hastaneye kısa yoldan çıkması düşünülen bu yolun yapımına destek vermişti. Yolun yapılmasında, delme – patlatma işine nezaret eden arkadaşımdan ötürü biliyorum. O zaman çıkış yapılmamış olsaydı, yolu olmayan Üniversite hastanesinin bulunduğu yer olarak da ünlenecekti, emek kenti Zonguldak.
9 Şubat 2018 tarihinde, Zonguldak - Ereğli karayolunun Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağının yakınındaki bölgede sabaha karşı heyelan olmuştu. Dağdan kopan tonlarca ağırlığındaki kaya parçaları yola kadar inmişti. 

Bölünmüş yolun bir bölümü tamamen ulaşıma kapanmıştı. Olayın olduğu tarihte gazeteler: “Kayaların yoldan kaldırılması için bölgeye çok sayıda iş makinesi gönderildiğini” yazıyordu.
Hatırladınız mı? Demiyorum.
Hatırlamanıza da gerek yok,. 
Bir yıldır, aynı şekilde duruyor.
Diğer illerde, hatta Zonguldak’ın komşu illerinde ve ilçelerinde yapılanları görünce kıskanmamak elde değil…
Karayollarının ilgilenmediği tek vilayettir ZONGULDAK.

-EKREM MURAT ZAMAN-

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 14:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman yazlcl
Osman yazlcl - 1 yıl Önce

Bu sehire hicmi iyi bir burokrat gelmez hic utanmazmi insan

kadersiz şehir
kadersiz şehir - 1 yıl Önce

Yazan ellerine sağlık ne şehrin içi ne şehrin dışı..Bizim tek sıkıntımız adam gibi siyasetçi bulamadık. Seçemedik demiyorum önümüze konanlar ortada.Oradan onlarda geçiyorlar ama utanmıyorlar..

Canan
Canan - 1 yıl Önce

Sahipsiz şehirde üniversite de. Her gün binlerce kişi buradan hastane kampüsüne giriyor. Üniversite yönetimi neden ilgilenmiyor. Kampüs giriş kapısı neredeyse karayolları tarafından kapanacak. Hastane başmüdürü, genel sekreter ne yapıyorlar. Rektör bir şeyler yapmayı düşünmüyor mu. Üniversite hep böyle kendi halinde, genel sekreterin keyfine göre mi yönetilecek. Yıllar hızlı geçiyor. Bu günlerin hesabı yapılacaktır. Çalışmak lazım. Ayda bir yurtdışı gezisi yapmak üniversiteye bir şey katmıyor.

SIRADAKİ HABER