Karabük'te toplu gıda zehirlenmesi. Sayı artıyor

Karabük'te yaşanan gıda zehirlenmeleri sonucu gün içinde çok sayıda vatandaş hastanelere başvurdu. Yaşanan gıda zehirlenmeleri nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerince çalışma başlatıldı.

Karabük'te sabah saatlerinden itibaren aralarında bazı Karabüksporlu oyuncuların da olduğu çok sayıda vatandaş, ishal ve kusma şikayetleri üzerine hastanelere başvurarak tedavi altına alındı. Gıda zehirlenmesinin sebebinin sudan kaynaklı olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Haskul, sabah saatlerinden itibaren hastanelere ishal ve kusma şikayeti ile başvuruların olduğunu ve giderek arttığını söyledi.

İçilen su ile de alakalı olabilir

Haskul, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastaneye başvuran sayısının 22 olduğunu ifade ederek, "Bunlar gıda zehirlenmesi olarak gözüküyor. Ama neye bağlı olduğu konusunda araştırmalarımız henüz devam ediyor. Yenilmiş bir gıda maddesine bağlı olabileceği gibi içilen su ile de alakalı olabilir. Konuyla ilgili olarak Sağlık ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri incelemeler yapıyor. Şuanda durumu ağır olan hastamız söz konusu değil, ayakta tedavi ediliyor. Şuana kadar 22 hastamız var ama hasta sayısında artış olma ihtimali var" dedi.

İhlas Haber Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER