İstiklal Marşı’nın 98. yılı etkinliklerle kutlandı...

İstiklal Marşının yazılışının 98. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı çeşitli etkinliklerle kutlandı.  Şehit Gökhan Esen Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerin sergilediği Oratoryo, Şiirler ve sinevizyon gösterileri  duygulandırdı.

İstiklal Marşı’nın 98. yılı etkinliklerle kutlandı...

 İstiklal Marşının yazılışının 98. Yılında Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı gelecek nesillere aktarılması için  doğumundan ölümüne kadar  tüm yaşam hikayesi anlatıldı. Akif’i anlatan şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler hediyelerle ödüllendirildi. Kapuz İlköğretim okulu 1/C sınıfı öğrencisi Buğlem Gültekin’in okuduğu İstiklal Marşı izleyenleri duygulandırdı.
İstiklal Marşının yazılışının 98. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Zonguldak Şehit Prof.  Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı. İstiklal Marşının yazılışının 98. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Garnizon ve Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Ayhan Kafalı, İl Mili Eğitim Müdür vekili Murat Kapıcı, Tarım Orman İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Tapu Kadastro İl Müdürü Engin Reis,  okul Müdürleri ve Sivil toplum Kuruluşlarının başkanları ve öğrenciler katıldı. Şehit Gökhan Esen Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinin çeşitli gösteri ve şiirlerle renklendirdiği program da  İstiklal Marşının yazılışının 98. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına özel düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. İlkokullar arası İstiklal Marşının en güzel okuma yarışmasında birinci olan Kapuz İlköğretim okulu 1/C sınıfı öğrencisi Buğlem Gültekin’in okuduğu İstiklal Marşı izleyenleri  duygulandırdı. Programda konuşma yapan Zonguldak Şehit Gökhan Esen Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Mehmet Çakmak, “ 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Hepimiz biliyoruz ki ne Akif’i nede İstiklal Marşımızı anmaya sayfalar yetmeyeceği gibi kelimelerde kifayetsiz kalacaktır. Çünkü onun içerisindeki Türk Milletinin makus tarihi anlatılmakla bitmez. Bir kez daha yazalım denilse onu yazacak hangi yürek, hangi kalem vardır; Ölümsüz tarihi anlatan mısraları kaç kişi bir kez daha bir araya getirebilir. İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 98.nci yıl dönümünde, Başta  gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve değerleri şair  Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle ve saygıyla anıyor, sözlerimi büyük vatan şairimizin dileği ile bitirmek istiyorum; ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER