İstanbul'da kaçak maske operasyonu... MFA'nın maskeleri de çıktı

İstanbul'dan Avrupa ülkelerine kaçak yollardan gönderilmeye çalışılan 760 bin maske, 1 milyon 310 bin adet eldiven ve 8 bin 200 adet koruyucu kıyafet ele geçirildi. Ürünlerin içerisinde Zonguldak'ta üretilen MFA Maske bulunması dikkatlerden kaçmadı

İstanbul'da kaçak maske operasyonu... MFA'nın maskeleri de çıktı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerinin, İstanbul Muratbey Gümrük Sahası'nda gerçekleştirdiği operasyonda, yurt dışına kaçırılmak istenilen 760 bin adet cerrahi maske, 1 milyon 310 bin adet eldiven ve 8 bin 200 adet koruyucu tulum ele geçirildi.

Ekipler, Muratbey Gümrük Sahası'nda, şüpheli bulunan TIR'ı takibe aldı. Plastik mutfak eşyası taşıdığı beyan edilen yabancı plakalı TIR, riskli olarak değerlendirilip X-Ray cihazına sevk edildi.

Yapılan taramada şüpheli yoğunluğa rastlanan TIR, hangara çekildi. TIR'da yapılan aramada, kaçak olarak yurt dışına götürülmek istenilen 760 bin adet cerrahi maske, 1 milyon 310 bin adet eldiven ve 8 bin 200 adet koruyucu tulum ele geçirildi. Ayrıca, 190 çift ayakkabı, 81 adet çanta ve 6 bin 195 adet tekstil ürünü bulundu. Gümrüklenmiş değeri 1 milyon 170 bin TL olan kaçak eşya ile TIR'a el konuldu.

ZONGULDAK'TA ÜRETİLİYOR

Covid-19 salgınından bu yana 3 vardiya halinde maske üretimini sürdüren MFA maske, Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla piyasaya maske satışını durdurmuş ve ürettiği tüm ürünü devlete vermek zorunda kalmıştı.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER