İŞKUR’dan TTK açıklaması...

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, Türkiye Taşkömürü Kurumu’na alınacak ‘pano ayak üretim işçisi’ adaylarına yönelik açıklama yaptı. 

İŞKUR’dan TTK açıklaması...

Demirsu yaptığı açıklamada, TTK’ya alınacak 500 kişinin bir önceki işçi alımında ki şartlar ile aynı olduğunu belirterek şunları söyledi; “Bilindiği gibi sayın cumhurbaşkanımızın talimatları gereği ilimizde faaliyet gösteren Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel müdürlüğü ve bağlı müessese müdürlüklerine 10-12-2018 Tarihli resmi gazetede yayınlanan karar gereği 4857 sayılı iş kanunu tabi daimi işçi statüsüne de yer altında pano ayak üretim işçiliği sanatını çalıştırmak üzere 1000 + 500 işçi alımı için çalışmalar başlatılmış 2000 kişi ile ilgili 2 Mart 2019 tarihinde noter kurası çekilmişti. Bu defa diğer 500 alımla ilgili Türkiye Taşkömürü Kurumunca gerekli çalışmaları tamamlanarak, 500 kişinin 350’si Zonguldak, 100’ü Bartın, 50 ise Karabük olarak belirlenmiş olup ilgili iş kurumu il müdürlüklerine trip açılması ile ilgili yazılar gönderilmiştir. Buna göre, Kurumumuzca 06.05.2019 ile 10.05.2019 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Başvuracak adayların, ilan tarihi olan sıfır altı-sıfır beş-2019 ile 10.05.2019 tarihleri itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmaları en az ilkokul mezunu olmaları, yine ilan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmaları askerlikle ilişkilin bulunmaması Zonguldak ili nde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. Daha önceki 1000 kişiyle ilgili gerçekleştirilen prosedür aynı olup başvuruların alınmasını müteakip Kurumumuzca gerekli kontroller yapıldıktan sonra noter kurasına esas liste TTK’ya gönderilecek ve kurumun internet sitesinde yayınlanacaktır. Noter tarafından yapılacak kura çekilişinde iki sıra numarası adayların kurumumuza kayıt oldu kusura numarası değil, motel ve TTK’ya gönderilen sıra numarasına göre olacaktır. Adayların sıra numaralarını internet sitesinden bakmaları gerekmektedir. Kura çekilişi 23 Mayıs 2019 tarihinde saat 09:00’da Zonguldak Site Bahçelievler’de bulunan kapalı spor salonuna gerçekleştirilecek olup, kura çekimi sonucuna göre adaylarımız işe girmeye hak kazanacaklar.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
gulcin arslanbuga
gulcin arslanbuga - 1 yıl Önce

yedeklerin ve asil kuralarin canli yayina verilmesini istiyoruz.

Yusuf darçın
Yusuf darçın - 1 yıl Önce

Internet üzerinden başvuru olacak mı

Kardelen
Kardelen - 1 yıl Önce

Ayakta alkisliyorum sizi 32 den yukarsi ekmek yemesin.cok guzel ise imza attiniz kapi kapi dolasirken oy istemesini biliyorsunuz helal olsun size????????????????????????????????????

Aytac g
Aytac g - 1 yıl Önce

İnternet uzerinden ve ya telefondan kayıt yapılacakmış

SIRADAKİ HABER