İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Demirsu CANLI yayında soruları yanıtladı

İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, Elmas TV’de Atilla Öksüz’ün ‘Artı eksi’ programında gündeme ilişkin soruları cevaplıyor.

Programda, son dönemde Zonguldak’ta büyük heyecana neden olan Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun 1.500 kişilik işçi alımı masaya yatırılacak. Süreçle ilgili tüm merak edilenler etraflıca konuşulacak.

TYP'nin tüm detayları

Aynı zamanda işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi amacıyla başlatılan Toplum Yararına Program (TYP) ile ilgili detaylı bilgi verilecek.

Engelli istihdamı

Öte yandan engelli bireylerin iş dünyasına kazandırılması için hazırlanan programlar da gündem maddeleri arasında yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 22:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan gumduz
Hakan gumduz - 4 ay Önce

Ilk okul öğredom oldugum icon.işsisim.1/48 roporum var engelli oldduğum icin cok mağdurum

Umut
Umut - 4 ay Önce

Eşim Typ de calısıyordu gonul hanım. Hamilelik surecinde dogum yardımı odemesı yapılması gerekirken cıkıs verdiniz.cunku typ sizle esi farklıymış ıs kanununa tabi degılmış. Peki iş kanununa tabi degılde ıcra ya geldıgınd3 Typ maaşından ıcra kesintisi yapılabiliyor? Buna bir acıklama yaparmısınız? Dogum yardımı ucretinin yatması gerekirken yatırtmadınız Allaha havale ediyorum. Obur tarafta hesaplaşmak uzere

SIRADAKİ HABER