İŞKUR İl Müdürü'nden TTK işçi alım açıklaması...

İSKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, TTK’ya alınacak 53 işçi için İŞKUR’a 671 eski hükümlünün başvurduğunu söyledi.

İŞKUR İl Müdürü'nden TTK işçi alım açıklaması...
Gönül Demirsu yaptığı açıklamada şunları ifade erti; “Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yerüstü işyerlerinde çalıştırılmak üzere 53 eski hükümlü alımı ile ilgili başvurular 24.Ocak.2020 tarihinde sona erdi. Bu kapsamda; Aşçılık mesleğinde alınacak 4 kişi için 5, lavuar işçiliği mesleğinde alınacak 6 kişi için 148, Demiryolu işçiliği mesleğinde alınacak 7 kişi için 340, Çevre, meydan ve kaloriferci mesleğinde alınacak 13 kişi için 99, Şoför mesleğinde alınacak 23 kişi için 79 olmak üzere toplam 671 başvuru aldık.
Başvurularla ilgili 15.Şubat 2020 tarihinde TTK insan gücü eğitim müdürlüğünde asil sayısı kadar noter kurası çekilecektir.
Yine ilgili kurumun uygun gördüğü sayı kadar yedek de noter kurası ile belirlenecektir. Çekilecek noter kura numaraları TTT’nın internet sayfasında yayınlanacak olup, adaylarımızın kura çekimi de bu numaralardan durumlarını takip etmeleri gerekmektedir.
Sonuç olarak asil ve yedek olarak kuradan çıkan adaylarımızı gösterir liste TTK’nın internet sayfasından yayınlanacak olup, istenilen belgeler kuruma teslim edilecektir” dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER