İŞKUR duyurdu! 734 personel alınacak

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan protokoller gereği 9 ay çalışma süreli 500 temizlik görevlisi ve 234 güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 734 personel alınacağı İŞKUR Zonguldak İl Müdürlüğü tarafından duyuruldu.

İŞKUR duyurdu! 734 personel alınacak

İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “İl Müdürlüğümüz ve İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan protokoller gereği 9 ay çalışma süreli 500 temizlik görevlisi ve 234 güvenlik görevlisi toplum yararına program başvuruları 12.09.2020-16.09.2020 tarihleri arasında alınacaktır.

Başvurular sadece https://esube.iskur.gov.tr/ ve Alo 170 Çağrı Merkezi aracılığı ile alınacak olup Kurum Birimlerinden ve Hizmet Noktalarından başvuru kabul edilmeyecektir. Başvurular ilçe bazında kişilerin adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde yer alan ikamet adreslerine göre alınacaktır. Başvurular sonrasında işe alınacak adaylar noter kurası ile belirlenecektir. Kuralarda sadece Milli Eğitim yetkilileri ve Noter hazır bulunacak olup katılımcı kabul edilmeyecektir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP katılamayacaktır. (2020 yılı için 3.480 TL). Her haneden sadece bir kişi TYP katılımcısı olabilecektir” denildi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 13:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 hafta Önce

"Bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP katılamayacaktır. (2020 yılı için 3.480 TL)"deniliyor. Ama evli olup 2,3 yada 4 çocuklu olanlardan da asgari ücretle çalısanlar var. Neden bekar ve çocuksuz baz alınıyor, anlam verilecek gibi değil.

SIRADAKİ HABER