İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner'den koronavirüs açıklaması

İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner'den koronavirüs açıklaması

İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner'den koronavirüs açıklaması

Zonguldak Sağlık il müdürü Ertuğrul Güner, Elmas TV canlı yayınının da, Zonguldak’ın koronavirüs ile mücadelesi ve hastanelerdeki son durum hakkında bilgiler verdi.

 Ertuğrul Güner’in açıklamaları şu şekilde;

“Bayram sonrası hareketlilikle beraber tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak’ta vaka sayılarında yükseliş var. Buna mevsim geçişi ve okulların açılması da eklenince vaka sayıları düşüşe geçmedi. Biz genelde vaka geçişlerini,  aile arasında ve komşular arasında görüyoruz. Genelde yayılma akraba ve komşu ziyaretlerinde gerçekleşiyor. Mecbur kalmadıkça evden çıkmamak ve seyahat etmemek gerekli. İl genelinde hastanelerin doluluk oranı yüzde 51 lerde, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 70, solunum cihazı doluluk oranı da yüzde 25. Bu oranlar kimseyi rahatlatmasın. Bu süreçte virüsün bulaşma eskiye oranla daha fazla, vaka sayılarında ki artış tüm Türkiye’de var, sadece Zonguldak’a özgü bir artış yok.  Bu artışı zaten bekliyorduk mevsim geçişinde. Bu artışı aşıya kadar kontrol altında tutmamız gerekiyor, Nisan ayında ki özveriyi tüm halkımızdan bekliyoruz. Aşının Türkiye’ye gelmesine 3 ay gibi bir süre kaldı, kurallara uymamız gerekiyor. ”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yıldırım
Ahmet Yıldırım - 1 ay Önce

Haber başlığınızda İl sağlık müdüründen diye dümdüz yazmışsınız doğrusu İl Sağlık Müdürü'nden olacak. Üstten ayrım var. Lütfen biraz daha dikkatli olun!. Vatandaşların Türkçe'nin yanlış yazımına destek oluyorsunuz!..

SIRADAKİ HABER