Hayırsever çift yaptırdığı okulu devlete teslim etti

Hayırsever çift yaptırdığı okulu devlete teslim etti

Ereğli'de Geçtiğimiz yıl kendi Adlarına yaptırdıkları ilkokulu hizmete açan Ahmet Orhan Oğuz ve Nurdan Oğuz çifti, aynı okulun bahçesine yine kendi adına yaptırdıkları ana okulunu devlete teslim ettiler.

Zonguldak Valiliğinde protokol yapıldı.

Valilik makamında düzenlenen devir teslim törenine vali Erdoğan Bektaş, hayırsever çift Ahmet Orhan Oğuz ve eşi nurdan Oğuz, il milli eğitim müdürü Murat kapıcı, ereğli ilçe kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli ilçe milli eğitim müdürü İsmail aksoy ile ana okulu müdürü günay Çankırılı katıldı.

Vali Erdoğan Bektaş hayırsever çiftleri kutlayarak, eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Vali Bektaş yaptığı konuşmada, “Gençlerimizi geleceğe hazırlamak eğitimden geçiyor. Biz devlet olarak gerekli eğitimi ve desteği veriyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın destekleri bizleri mutlu ediyor ve gençlerimiz daha rahat bir ortamda hem eğitim alıyorlar hem de geleceğe hazırlanıyorlar. Sizler gibi hayırsever çiftlerin örnek olmasını ve artmasını diliyoruz. Ayrıca diğer ilçelerden de bu tür hayırseverlerin çıkmasını istiyoruz” dedi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da,hayırsever çiftin daha önce iki okul yaptırdığını ve bu yapılan okulun üçüncü okul olduğunu belirterek hayırsever çifte teşekkür ettiklerini ifade etti.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER