"Havaalanının adı 'BAKKA' olabilir"

Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Toplantısı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında yapıldı

"Havaalanının adı 'BAKKA' olabilir"
Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında toplanan turizm altyapı Hizmet Birliği toplantısında yapılan seçimlerde Vali Erdoğan Bektaş oybirliğiyle turizm altyapı Hizmet Birliği başkanlığına seçildi.
Meclis 1. Başkan vekilliğine Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Meclis 2. Başkan vekilliğine Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun seçildi.
Encümen üyeliklerine ise; Ömer Selim Alan, Ömer Ünal, İsmail Terzi, Onur Turgut, Faruk Mercimek, Aydın Taşkın seçildi.
Plan Bütçe Komisyonu’na ise Kamil Altun, Hüseyin Uzun, Birkan Hamarat ve Vedat Tuzcuoğlu seçildi.
2018 yılı kesin hesap ve 2018’in faaliyet raporu görüşerek karara bağlanmasının ardından konuşmalara geçildi.
THY BİLET FİYATLARINDA İNDİRİM YAPTI
Vali Erdoğan Bektaş yaptığı konuşmada havaalanının Zonguldak’ın ve turizmin gelişmesi için çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Türk Havayolları bilet fiyatını 99 TL’den 89 TL’ye çekti. Bu fiyatlar Zonguldak turizmi için çok önemli. Havaalanı istenilirse havaalanının ismini BAKKA olarak da değiştirilebilir. Bartın ve Karabük’ün destek vermesi için. Sahile Zonguldak sahilinde mavi bayrak alınması turizmin gelişmesinde bir etken olacaktır. Kenti Filyos antik kenti faaliyetlerinin arttırılması ve kazı çalışmalarının hızlandırılması gerekmektedir. Zonguldak’ta mutlaka mavi ve yeşili birleştirmeliyiz. Çevreyi ve doğayı kirletmemeye özen göstermeliyiz. Zonguldak’ta şu eksikliği gördüm, Zonguldak neden turizm fuarlarına katılmıyor, bence katılmalı. Turizm işletmelerinde tuvaletin temiz tutulması çok önem taşıyor maalesef bir çok tuvaletler çok pis durumda hijyenik değil. Tuvalet yapmak dünyanın en kolay işi ama tuvaleti temiz tutmak dünyanın en zor işidir. Mutlaka ve mutlaka işletme mantığının geliştirilmesi gerekiyor.”

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan koca
Sinan koca - 1 yıl Önce

Lütfen ya şehirle bağdaş bi isim yapın.yada hiç dokunmayın
Birilerini memnun edeceğiz diye.binlerin yüzünü aşağı düşürmeyin.kimse bu duruma sessiz kalamaz.

Melek inanç
Melek inanç - 1 yıl Önce

Havaalanımızın ismi Bülent Ecevit olsun....

SIRADAKİ HABER