Hastane personeli kan kaybetti

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde Kızılay tarafından kan bağış kampanyası düzenlendi. Kan bağış kampanyası hastane personeli yoğun ilgi gösterdi.

Hastane personeli kan kaybetti

Kızılay Kan Merkezi Doktoru Murat Babalık, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi sağlık personel kan bağışı düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:

"Biliyorsunuz Türk Kızılayı olarak amacımız ülkemizin kan ihtiyacını karşılayabilmektedir. Aldığımız kanlarla hastanelerde yatan hastalarımızın kan ihtiyacını karşılıyoruz. Tabii ki hastanelerin görevi sadece kanı bizden almak değil arada sırada kan bağışı olarak destek veriyorlar. Bu hafta Zonguldak merkez ve ilçelerindeki hastanelerde kan bağış kampanyaları düzenliyoruz ve bugün de Zonguldak Atatürk Devlet hastanesindeyiz. Sağ olsun personel şu anda güzel bir başlangıç yaptı inşallah daha da iyisi olacak ne kadar çok kan bağışı alabilirsek ne kadar ihtiyaç sahiplerine kan ulaştırabilirsej bizde görevimizi yerine getirmiş oluruz. Türk Kızılayı olarak amacımız ve görevimiz bu. Bizim herkesin desteğine ihtiyacımız var birileri kan bağışı yapacak ki hastanelerde ihtiyacı olan hastalarımıza kanları ulaştırabilelim" dedi. 

Hastane personeli de kan vermekten mutluluk duyduklarını ve herkesi kan vermeye davet ettiklerini ifade ettiler.

Kan bağış kampanyası Gün boyu devam etti ve çok sayıda kan bağışı gerçekleştirildi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER