'Hastane inşaatı başladı'

“Hastane inşaatı başladı”

'Hastane inşaatı başladı'

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ankara ziyareti, liman arkasının halka ve trafiğe kapatılması ve Belediye Başkanlığı adaylığı iddialarını değerlendirdi.

Ankara'da gerçekleşen genişletilmiş il başkanları toplantısını değerlendiren Tosun şunları söyledi;

"TOPLANTI DOLU DOLU GEÇTİ"

"Sayın cumhurbaşkanımızın olduğu genişletilmiş il Başkanları toplantısına katıldık. Toplantıda genel olarak seçim değerlendirmesi yaptık. Bundan sonraki yerel seçim takvimi yaklaştığı için konuyla ilgili bizlere bazı bilgiler aktarılmıştır. Bunun dışında teşkilat çalışmaları anlatılırken toplantı dolu dolu geçmiştir."

"LİMAN ARKASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Tosun, Liman Arkası'nın Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından demir kapıyla kapanması ve Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait binanın Komutanlığa tahsis edilmesi konusa ilişkin şöyle dedi;
"Sahil güvenlik bir binada hizmet yapmak üzere Türkiye Taşkömürü kurumuyla anlaşmışlar. İnsanların bu güzergahta gidip deniz kenarında hava aldığı bir bölgedir. Böyle şikayetler bizleri de hafta içinde gelmiştir. Sayın Valimiz ile konuyu inşallah görüşüp vatandaşların burada mağdur olmaması için biz de elimizden geleni yapacağız" dedi.


"GENEL MERKEZ UYGUN GÖRÜRSE ADAY OLABİLİRİM"

Tosun, Zonguldak Belediye başkanı adayı olacağı yönündeki çıkan iddialara yanıt vererek şu ifadeleri kullandı;
" Ak parti kurulduğundan beri siyasetin içerisindeyiz. Çeşitli kademelerde görev aldım. İkinci dönemde de il başkanlığını icra ediyorum. Siyasette her şey olabilir ama bunların görüşüldü yerler vardır. Bizim de görüşeceğimiz yerde genel merkezdir. Önümüzde 18 Ağustos tarihinde bir kongremiz var. Önce kongremiz biter sonra partimizin yönetimi şekillenir. İleriki zamanlar ne gösterir genel merkez nedir, anketler nedir, vatandaş nedir ona göre bu konulara bakılır. Her siyasetçinin gönlünden milletvekili olmak geçer. Belediye başkanı olmak geçer. Vatandaşa halka hizmet için geçer. Bizim yaptığımız il başkanlığında vatandaşa bir hizmet işidir. Üçüde aynı değerdedir bence hepimiz burada insanlara hizmet için görev yapıyoruz. Ama vatandaşımız bizi burada görmek ister genel merkezimiz uygun görür ileride görüşülecek konuşulacak konulardır" ifadelerini kullandı.

"TTK'YA İŞÇİ ALIMI KONUSUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Tosun, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda yeni gelişmeler olacak mı sorusuna yanıt vererek şunları söyledi;
"Cumhurbaşkanımızın Zonguldak mitinginde söylediği 1500 işçi alma konusunda bir söz söylemiştir. Yeni bakanlar belli olmuştur. Bu konuyu önümüzdeki günlerde sayın milletvekilimiz ve enerji bakanlığımızla takibini yaparak Sözün yerine gelmesi konusunda bizde elimizden geleni yapacağız. Büyük ihtimalle de önümüzdeki günlerde bu konudaki çalışmalar bakanlığımız tarafından yapılacaktır."

"HASTANE İNŞAATI BAŞLADI"

Yeni yapılacak hastane ile ilgili açıklamalarda bulunan Tosun şöyle dedi;

"Dün itibariyle çalışmalara başladık kazma vurulmuştur. Şantiye kurulmuştur. İnşaat başlamıştır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER