‘Gözaltındayım’ dedi, karakola çağırdığı babasına doğum günü sürprizi yaptı

Zonguldak'ta bir lise öğrencisi doğum günü olan babasını arayarak gözaltına alındığını ve karakolda olduğunu söyledi. Oğlunun çağrısı üzerine karakola gelen baba, burada doğum günü sürprizi ile karşılaştı.

‘Gözaltındayım’ dedi, karakola çağırdığı babasına doğum günü sürprizi yaptı

ZONGULDAK'ta lise öğrencisi Kağan İslamoğlu(14), doğum günü olan babasını arayarak 'gözaltına alındım, karakoldayım' diyerek çocuk şube müdürlüğüne çağırdı. Panikle şubeye gelen baba Cengiz İslamoğlu, (44) doğum günü pastası ve sürprizi görünce önce şaşırdı sonra pastadaki mumları üfledi.

Lise öğrencisi Kağan İslamoğlu, farklı bir doğum günü sürprizi hazırlamak istedi. İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giden Kağan, babasına doğum günü sürprizi hazırlamak istediğini belirterek müdür Gülsüm Uğur'dan destek istedi. Gülsüm Uğur'un makam odası doğum günü sürprizi için balonlar ve konfetilerle süslendi. Kağan İslamoğlu, babasını arayarak kavgaya karıştığını ve çocuk şube müdürlüğüne olduğunu söyledi.

Polislerde, senaryo gereği Kağan'ın bir olay nedeniyle ifadesinin alınacağı Cengiz İslamoğlu'na telefonla bildirildi. Bir iş görüşmesinde olan baba Cengiz İslamoğlu, hemen karakola gitti. Kağan'ı görmek isteyen Cengiz İslamoğlu, odaya girdikten sonra kendisine hazırlanan doğum günü sürprizini görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Bir an duraksayan Cengiz İslamoğlu, oğlu Kağan'a 'Bunun hesabını sorarım' diye espri yaptı. Cengiz İslamoğlu, daha sonra kendisi için hazırlanan pastadaki mumları üfledi. Ardından pastayı oğluna ve polis memurlarına keserek polis ekiplerine ikram etti.

KARAKOL DEYİNCE TİTREME GELDİ

İnşaat ustası Cengiz İslamoğlu, oğluyla birbirlerine sık sık şakalar yaptıklarını ama böyle bir sürprizin aklına gelmediğini söyledi. Oğluna ve polis memurlarına teşekkür eden Cengiz İslamoğlu, "Ben işteydim. Bana çocuğunuz kavgaya karışmış gelin dediler. Apar topar geldik işte valla belki de 1 saatlik yolu yarım saatte geldim. O an valla arkadaş vardı yanımda çay içiyorduk çayı her şeyi bıraktık, bir titreme geldi zaten bana geldik yani böyle bir şey varmış. Allah razı olsun duygulandım. Herkese çok teşekkürler.ö dedi.

BABAMA UNUTULMAZ BİR DOĞUM GÜNÜ YAŞATMAK İSTEDİM

Kağan İslamoğlu da babasına 'sana unutulmaz bir doğum günü sürprizi yapacağım' diye daha önceden dediğini anlattı. Babasının böylesini tahmin edemeyeceğini düşündüğünü ifade eden Kağan İslamoğlu, şöyle dedi:

"Birkaç gün önce aslında demiştim babama, baba çocuğun birisi ile kavga ediyordum neredeyse demiştim. Sonra babamın doğum günü geldi. Aklıma böyle bir şey yapmak geldi. Unutulmaz bir doğum günü yaşatmak istedim. Sayın müdürüm yardımcı oldu bana da kendisine teşekkür ediyorum. Babama nice yaşlar diliyorum.

Kağan'ın örnek ve iyi bir genç olduğunu belirten İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Gülsüm Uğur, "Kağan'ın bir ifadesini almamız gerektiğini dolayısı ile velisi olarak yanında olması gerektiğini söyledik kendilerine. İlk etapta tabi biz soğukkanlı bir görüşme yaptık. Sakindi, gayet sakin karşıladı. Daha sonrasında kendisi düşünmüş olacak ki nedir ne değildir böyle heyecanlı bir an yaşandı.ö diye konuştu.

DHA

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER