"Gerçekleri bilmeden konuşuyorsun!"

Türkiye’de faaliyet gösteren ve bacalarında filtre kullanmayarak doğanın kirlenmesine, insanların kanser olmasına neden olan 15 Termik Santrale filtre uygulamasına erteleyecek olan madde AK Parti ve MHP oyları ile kabul edildiği ve Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinin de onay verdiği gündeme bomba gibi düşmüştü.

"Gerçekleri bilmeden konuşuyorsun!"

Oylamaya katılan Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinin tamamı kabul oyu verirken CHP Milletvekili Ünal Demirtaş oylamaya katılmazken sadece CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz red oyu kullanmıştı.
Yaşanan bu gelişmelerin ardında açıklamalarda bulunan Milletvekili Yavuzyılmaz’a sert bir dille cevap veren AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, toplumun yanlış bilgilendirildiğini söyledi.
Yavuzyılmaz’ın termik santral kanununun içeriğini bilmeden konuştuğunu söyleyen Uçar: “CHP Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Termik kanunun içeriğini bilmeden konuşuyor. Sayın Bakan ulusal kanala çıkıp açıklama yapıyor, 6 ay süre verildiğini söylüyor ve tarihini de açıklıyor, ihale yapın projenizi teslim edin dendi ama Deniz Yavuzyılmaz muhalefetlik yapıyor bu süreçte toplumu sürekli yanlış bilgilendiriyor. Şehrin gerçeklerini bilmeden konuşuyor.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir sarı
kadir sarı - 11 ay Önce

Hiç utanma yok mu sizde Sn Uçar? Hem siz Zonguldak'ı zehirlemeye evet deyin sonrada bu yasada tek RED oyu veren milletvekiline laf atın. Yazık günah. Bal gibi gerçekler bunlar siz ise tersine güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorsunuz.

sabih öztek
sabih öztek - 11 ay Önce

Sen 'Termik Kanunu'nun (!) içeriğini biliyordun da, kaç gündür kıyamet kopuyor, bakan konuşmadan niye çıkıp da 2.5 yıl değil, 6 ay süre verildi demiyorsun ?! Millet yıllardır zehirlendiği kadar zaten zehirlenmiş, 6 ay bile olsa bunu savunmak sana mı kaldı ? Şehir gerçekleriymiş; hadi canım sen de !.. Haa sahi, sen Zonguldaklı olmaktan da utanıyordun değil mi ?!..

no name
no name - 11 ay Önce

tek gerçek var o da 2022 yılına kadar bu santrallerin zehir saçması kanun ile güvence altına alındı sayın milletvekili

SIRADAKİ HABER