Genel sekreterden koronavirüs açıklaması; “Kendinizi çok iyi izole ederek gelir kaybı yaşamayın.”

Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Tayfun Demir, madencilere seslenerek, ‘kendinizi çok iyi izole ederek gelir kaybı yaşamayın.” dedi.

Genel sekreterden koronavirüs açıklaması; “Kendinizi çok iyi izole ederek gelir kaybı yaşamayın.”

Sendika olarak madencilerin yaşadığı duruma üzüldüklerini belirten Tayfun Demir, 14 günlük karantina süresinin yolluk ve idari izinden kesileceğini hatırlatarak şunları söyledi;
“Bu konuları biz nerede sendikacılar olarak üzülerek takip ediyoruz. İşçi arkadaşlarımızın ziyaretine uzaktan ve yakından gelen misafirlerliğe gelenlerden zaman zaman sıkıntılar meydana gelmekte. Corona virüs salgını işçilerimizden ve gelen misafirlerden kaynaklı yakın temastan dolayı madencilerimizin mağduriyetleri söz konusudur. Bu arkadaşlarımızın üç günlük tedavi sürecinde sonuçlar zaman zaman negatif zaman zaman ise pozitif çıkıyor. Bu süreç içerisinde maalesef üzülerek söylüyorum ki, madenci kardeşlerimizin çalışmaktan yana sorunları çıkıyor ve idari izin kapsamına alamıyoruz. Madenci arkadaşlarımız bu sürede normal izinlerinden kullanmak zorunda kalıyorlar. Buda arkadaşlarımıza ciddi manada mağduriyetler yaratıyor. Bu tedavi sürecinde arkadaşlarımızın kendilerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bir işçi kardeşimize istirahat verildiğinde yakın temastan uzak durarak işçi arkadaşlarımızın arasında ve kalabalıkta dolaşmasınlar. Sendika olarak işçi arkadaşlarımızın kayıplarına üzülüyoruz ama yasa gereği elimizden bir şey gelmiyor. Bu tür testleri tabi olan arkadaşlarımız varsa ailelerinden ve kalabalık ortamlardan uzak durarak kendilerini izole etmeleri gerekiyor. Kurumun bu kadar önlem almasına rağmen madencilerimizin dışarıdan salgına maruz kalmaları bizleri ciddi anlamda üzüyor.” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER