"Gençlere kesilen cezayı iptal edin"

Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu, 15-20 yaş gençlerin denize girdiklerinden dolayı para cezalarına çarptırılmaları konusunda basın açıklaması yayınladı.

"Gençlere kesilen cezayı iptal edin"

İşte Ali Topaloğlu’nun Zonguldak Valisi ve Emniyet Müdürüne çağrısı;

“15.05.2020 Tarihinde 15-20 yaş aralığı Gençlerin, Uzun süredir sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilk kez sokağa çıkmışlardır. Kentimizde havanın o gün için olağanüstü güzel olmasından kaynaklı bazı gençlerimiz serinlenmek için denize girmişlerdir. Emniyet güçlerimiz çocuklarımızı uyarak yerde hemen cezai işlem yapmışlardır. Bu gençler sınava gireceklerini, Bunu bilmediklerini söylemelerine rağmen cezai işlem yapılmıştır. Evrensel Tüketici Haklarından biride bilgilendirme hakkıdır. Gençlerimiz öncelikle uyarılmalıydı. Bu durum hepimiz için geçerlidir.

Sayın Valimize, Sayın Emniyet Müdürümüze sesleniyoruz. Sınav aşamasındaki bu gençlerin bu cezalarını iptal edelim. Gençleri ve bu aileleri zor durumda bırakmayalım.”

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Madenci
Madenci - 3 hafta Önce

Özür dilerim ama daha uyarılacak koni mu kaldı herkes biliyor yasak olduğunu emniyet güçleri hangi biri ile uyararak baş edecek

Muhammet cakir
Muhammet cakir - 3 hafta Önce

Sokaga cikma yasaginin oldugunu bilebile bilmiyolar diye biliyonuz biravo aylardan beri neyle ugrasildiginida bilmiyonuz heralde ayip ayip girmeselerdi daha iyi degilmiydi serinlemek icinmis hasdanede yogunbakimlarda calisanlarin hicmi hakki yok o sicakda tulumlarla calisiyolar onlar yazik degil serinlemek icin girenlere yazilan ceza yazik aslinda yetkililerinde sanada ceza yazilmasi daha uygundur

SIRADAKİ HABER