Genç sanat karma sergisi açıldı...

Zonguldak Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde Ereğli Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından resim sergisi açıldı. 

Genç sanat karma sergisi açıldı...

Sergi, kara kalem, yağlı boya, yağlı pastel, sulu boya, linöl baskı ve şablon baskıdan oluşuyor. Sergide toplamda 40 eser yer alırken 14 Şubat’a kadar açık kalıcak. Ereğli Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından sergiyi ziyaret eden konuklara canlı müzik performansı sergileniyor. 

Sergi hakkında bilgi veren Ereğli Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerden Çilem Şen ve Buğra Ziya Şengün; “Sergimiz karma teknikten oluşuyor. Genelde pastel ve suluboya üzerinde yoğunlaştık. Öncesinde yaptığımız resimlerden birlikte birleştirerek yaptığımız resimlerden oluşuyor. Okulumuz adına gururluyuz. İlk kişisel sergimiz oldu. Haftaya perşembe güne kadar yani 14 Şubat’a kadar sergimize açık kalacak. Sergimizdeki tabloları satın almak isterlerse satabiliriz” dedi. 

Diğer yandan sergiyi gezen konuklar sergiden oldukça memnun kaldıklarını ifade ederek iki öğrenciye de başarılar diledi.

HABER: Aytaç Öztürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER