Genç Kızılay yetki belgesini aldı

Genç Kızılay'ın yetki belgesi genel merkez tarafından Zonguldak'a gönderildi. Gönderilen yetki belgesi Kızılay Şubesi Başkanı Aydın Ergenç tarafından genç Kızılay yönetim kuruluna teslim edildi.

Genç Kızılay yetki belgesini aldı

Yetki belgesini yönetim kurulu adına genç Kızılay Başkanı Suat Üstün teslim aldı.

Törende konuşan Kızılay Şube Başkanı Aydın Ergenç; "Bugün çok güzel bir duygu yaşıyoruz. Şuan gençlik kollarımızla yaklaşık 1 yıldır çalışıyorduk zaten bugün de gençlik kollarımızın mazbatası yetki belgesi geldi.  Gençlik kollarımızın Başkanı bildiğiniz gibi Suat Üstün kardeşimizdi.  Yönetim kurulu oluşturuldu biliyorsunuz bu günün gençleri yarının liderleri olacaktır İnşallah. Zonguldak Türk Kızılayı olarak Zonguldak'ın Türkiye'nin ve hatta dünyanın her bölgesinde ayrım gözetmeksizin yardımlaşmayı dayanışmayı paylaşmayı 151 yıllık çınar ağacının 151 yıllık amiral gemisinin askerleri olarak bu genç kardeşlerimiz iyilik hareketini Türkiye'nin her tarafında yanmaya devam edecek. Kendilerini canı gönülden inanıyorum ve kendilerine başarılar diliyorum. Geleceğimizi onlara teslim edeceğiz ve onlarla birlikte devam edeceğiz. Kızılay her zaman daim olacaktır. Kendilerine başarılar diliyorum.  Allah hayırlı ve mübarek eylesin" dedi.

Yetki belgesini Aydın Ergenç'ten teslim olan Genç Kızılay Zonguldak Başkanı Suat Üstün'de görevini en iyi şekilde yapılacağını belirterek şunları ifade etti: "Kuruluş amacımız iyilik yardımseverlik paylaşmak. Bizi bu göreve layık gören başta Zonguldak Türk Kızılayı başkanımız Aydın Ergen'in ardından Genç Kızılay Genel Başkanımız Emre Koç beyefendiye ardından Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık beyefendiye çok teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER