Genç gazi kapı kapı dolaşıp yardım topluyor...

Ereğli'de bayram sabahı babasının evi yanan Dağlıca gazisi, evi yeniden yaptırabilmek için sokak sokak gezip yardım topluyor.

Genç gazi kapı kapı dolaşıp yardım topluyor...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bayram sabahı babasının evi yanan Dağlıca gazisi, evi yeniden yaptırabilmek için sokak sokak gezip yardım topluyor.
Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Sezer (24), Hakkari Dağlıca'da PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda yaralanarak gazi oldu. Babası Ahmet ve annesi Şerife Sezer ile birlikte tek katlı evde yaşayan Sezer'in babaocağında geçen Ramazan Bayramı yangın çıktı. Çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi. Bunun üzerine Dağlıca Gazisi, ihtiyaçların karşılanması ve evin yeniden yapılabilmesi için Kaymakamlık ve Valilik oluruyla yardım kampanyası başlattı.
Hayırseverlerden destek bekleyen Sezer, Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ketenciler köyündeki evinin tadilatı için yardım bekliyor. Sezer, "2015 yılında Hakkari Dağlıca' da yaralandım. Gazi oldum. Benim olaydan bir süre sonra babamın evi yandı. Evin yapılması yeniden dizayn edilmesi için yarım bekliyoruz. Gerekli bilgileri verdik. Kaymakamlığımıza, Valiliğimize. Oralardan onay çıktı. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER