Gelenek bozulmadı… Vatandaşlara ücretsiz kıyma çektiriyor

Zonguldak'ta bir market Kurban Bayramı süresi ve sonrası vatandaşların kurban etlerini ücretsiz olarak kıyma çekiyor. Ücretsiz kıyma çektirmek isteyen vatandaşlar da saatlerce kuyrukta bekledi.

Gelenek bozulmadı… Vatandaşlara ücretsiz kıyma çektiriyor

Her yıl Kurban Bayramı süresince ve sonrasında kurban etlerini ücretsiz kıyma çekerek vatandaşlara hizmet veren Zonguldak'taki bir market geleneğini bu Kurban Bayramı'nda da sürdürdü. Ücretsiz kıyma çekildiğini duyan vatandaşlar markete koştu. Kıyma çektirmek isteyen vatandaşlar saatlerce bekleyerek uzun kuyruklar oluşturdu.

Müşteri memnuniyetini her zaman birinci öncelik olarak gördüklerini ifade eden market yetkilisi Necmi Akgül, "Bu yıl corona virüs nedeni ile halkımız biraz sıkıntıya düştü. Elbette Zonguldak halkı en iyisine layık. Bizi 365 gün boyunca tercih edip bizden etini, kıymasını ve diğer alışverişlerini yaparlar. Her yıl kurban etlerini ücretsiz olarak çekerim ve bura da müşteri müşterilere hizmet etmek bizim asli görevimizdir. Yılda bir kere kurban bayramında 1 hafta boyunca da halkımıza ücretsiz kıyma çekerek halkımızın vermiş olduğunu bir nebzede olsa geri vermek mahiyetinde onlara kıymayı çekmekteyiz. Müşterilerimiz Kurban Bayramında kendi kıymalarının bedava çekilmesi sebebiyle daha sonraki et, kıyma ve diğer alışverişlerinde bizi tercih etmekte neden kurbanda bunların etleriniz biz çekmişiz. Zonguldak halkı kendine yapılan iyiliği asla unutmaz. Kendilerine yapılan kötülüğü de unutmaz. Bunu biz çok iyi bildiğimiz için halkımıza Kurban Bayramında 4 tane elaman ve 2 tane kıyma makinesi ile hizmet etmekteyiz. Şuana kadar 10 ton kıyma çekmişizdir" dedi. Kıyma çektiren bir vatandaş ise "Alışverişimizi buradan yapıyoruz. Ona karşılık ücretsiz kıyma çektiriyor. Teşekkür ediyoruz" dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haktan kavni
Haktan kavni - 4 ay Önce

Başlık olay yani!.. bu başlığı okuduğumuzda ne anlamalıyız? vatandaşlara ücretsiz kıyma çektiriyor derken ücretsiz kıyma çektiren kim? bari onu da koysaydınız yaa!..
Vatandaşlar, ücretsiz kıyma çektiriyor... muu demek istediniz acaba? bir de şimdi haber okumayı geçtik başlıkta ne denilmek isteniyor onu da çözmeye çalışıyoruz okuyucu olarak!.. hergün yanlış başlık yazıyorsunuz! bu kadar mı olur yani?...

SIRADAKİ HABER