Gaziler Derneği'nden açıklama... “Biz protokolden yer talep etmedik”

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Recep Başar, "Bizi sandalyeye oturttular" diye bir açıklamada veya beyanda bulunmadım.” şeklinde konuştu.

Gaziler Derneği'nden açıklama... “Biz protokolden yer talep etmedik”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Recep Başar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında protokolün yan tarafında sandalye oturmalarının yerel gazete tarafından haberleştirildiğini ve kendi ağzından 'Bizi plastik sandalye oturttular' şeklinde açıklama yaptı diye gerçeğe aykırı bir haber yapılmasına tepki gösterdi.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Recep Başar, "Biz Muharip gaziler olarak zaten törene katıldığımız için protokolden yer talep etmedik. Talep etseydik de zaten kabul edilirdi. Zonguldak Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz olsun Zonguldak Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan olsun gazilere karşı yeterli ilgi ve alakayı gösteriyor. Bu ilgi ve alakadan son derece memnunuz. 29 Ekim kutlamalarında Biz kendi isteğimizle dışarıda sandalyede oturduk.  Ancak yerel bir gazetede şube başkanı olarak benim ağzımdan “Bizi plastik sandalye de oturttular” diye sanki ben sitem etmişim, tepki göstermişim, açıklama yapmışım gibi gerçekle ilgisi olmayan bir haber yapılmış. Ben böyle bir açıklamada kesinlikle bulunmadım. Tekrar söylüyorum biz kendi isteğimize oraya oturduk. Böyle bir tartışmanın içine çekilmek istemiyoruz. Kamuoyunca bunun bilinmesini istiyoruz." ifadesine yer verdi.

Haber: Ekrem Açıkgöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER