Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği aşure dağıttı

Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Başkan Sinan Toprak, Muharrem ayı, cenabı Allah’ın elçisi Hz. Muhammet  Peygambere olan bağlılığı ittiğini söyledi.

Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği aşure dağıttı

Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak Şube Başkanı Sinan Toprak, yönetimi toptancılar sokağında vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Dağıtılan çok sayıda aşure vatandaşlar tarafından kısa sürede tüketildi. Aşure dağıtımı öncesi konuşma yapan Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak Şube Başkanı Sinan Toprak, “ İslam alemi için çok önemli, milat ayı olarak kabul edilen Muharrem ayı, cenabı Allah’ın elçisi Hz. Muhammet Peygambere olan bağlılığı ifade etmektir. Hakka, hakikata, ilme ve medeniyete olan bir yoldur. Bizler Fikri Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak Şube olarak kurulduğumuzdan bugüne kadar olduğu gibi bu yılda Muharrem ayının bereketiyle halkımıza, birlik ve beraberlik içinde ve Muharrem ayının onuncu günü olması sebebiyle aşure ikramı yapmaktayız. Aşure günümüz kutlu ve mutlu olsun” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

YORUM EKLE
YORUMLAR
67
67 - 1 yıl Önce

ne gibi düşünceler üretiyor mesela bu dernek merak ettim bu tarz yapılanmalar oldukça çoğaldı yok osmanlı ocakları yok yeniden diriliş yok efendim diriliş başkanları falan filan bırakın beyler bu işleri eskiden bi alperen ocakları bi ülkü ocakları vardı okadar

SIRADAKİ HABER