Esnaf Şaşkına Döndü!

Ahilik haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Zonguldak Ülkü ocakları başkan Vekili Kemal Yazıcı ve arkadaşları gece zarf içinde esnafa zarf içinde bir TL siftah parası bıraktılar.

Esnaf Şaşkına Döndü!

Sabah iş yerlerini açan esnaf bırakılan bir tl siftah parası karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Ülkü Ocakları Zonguldak şubesi bir gecede 80 esnafa siftah parası bıraktılar. 

Konuya ilişkin açıklama yapanZonguldak Ülkü ocakları başkan Vekili  Kemal Yazıcı,” Siftah bizden, bereket Allah’tan Zonguldak Ülkü Ocakları olarak Ahilik Haftası sebebiyle sabah namazının ardından esnafımıza siftah ve kutlama zarflarını dağıttık.

İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın sözü ile sosyal hayatın güçlü, üretimin milli olmasının önemini ortaya koyan Veli Ahi Evran' rahmetle anıyoruz. Bu vesileyle;  insanlığın ortak erdemleri olan sevgi, bilgi, dostluk, adalet ve dayanışma gibi değerlere önem veren Ahilik Kültürü Haftasının başta tüm esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm Zonguldaklı hemşerilerimize, geleceğin ahileri mesleki ve teknik eğitim gören gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. ’Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın’ düsturuyla esnafımıza siftah zarflarını ulaştırdık. Allah (c.c) esnafımıza bereket versin.” ifadesine yer verdi. 

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER