ESM de Vacit Esen güven tazeledi

Enerji, Sanayi ve Maden kamu emekçileri Sendikası (ESM) Zonguldak şubesi 7.Olağan kongresi yapıldı. Tek liste olarak cumartesi günü maden mühendisleri odası üst cemiyette tegerçekleştirilen kongrede Mevcut başkan Vacit Esen güven tazeledi.

ESM de Vacit Esen güven tazeledi

Divan başkanlığına Erdoğan kaymakçı nın yaptığı kongreye sendika başkan ve yöneticileri ile çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve davetli topluluğu katıldı. 
Yeniden şube başkanlığına seçilen Vacit Esen sendika üyelerine teşekkür ederek şunları ifade etti.
KAMU EMEKÇİLERİNİN EKONOMİK VE DEMOKRATİK HAKLARI TAHRİP EDİLDİ
"Enerji Sanayi ve Maden kamu emekçileri Sendikası Zonguldak şubesi 7. Olağan genel kurulunu yaptık ve Güven anlamında bizi uygun gördüler. Kamu emekçilerini ekonomik ve demokratik hakları son yıllarda olağanüstü bir şekilde tahrip edildi, erozyona uğratıldı  siyasal iktidar tarafından. Bizler kayıplarımızı, ekonomik kayıplarımızı tekrar kazanabilmek için sendikalı çalışmalara sendikal mücadeleye daha çok önem vermeliyiz. Eğer bunu veremezsek örgütlü olamazsak en azından daha çok kaybedecek şeyimiz var. Açlığa ve yoksulluğa mahkum olmak siyasal iktidarın her zaman olduğu gibi bizlere da yapmış olduğu bir yöntem. Kurumlarımızda ki ve Türkiye'deki özelleştirmelere karşı,  zorunlu emekli edilmelere karşı, yeterli istihdam edilmemeye karşı mücadele içindeyiz. Kurumlar şu anda bir anlamda yoğun bakımda olan hasta gibi ölüme bile terk edilmiş durumdalar. yatırımlar pas geçilmekte, Bizde yer altındaki milyonlarca ton kömürün yer üstünde çıkartılıp, hani her zaman bahsedilen milli ekonomiye ulusal ekonomiye kazandırılması için sendikamız olarak yapılması gereken üstümüze düşen neyse bunu yapmak için varız ve her türlü çabayı göstermeye hazırız.  Yeni yönetim kurulu arkadaşlarım da özellikle üretim konusunda daha hassas olacaklarına inanıyorum. o konuda çaba göstereceğiz önceliğimiz budur" dedi.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER