Ereğli’deki Atatürk Kültür Merkezi binası yenileniyor

Ereğli Belediyesi AKM binasını yenilemek için çalışmalara başladı. Henüz 'proje aşamasında' olan tadilat tamamlandıktan sonra AKM binasının yepyeni bir görünüme kavuşacağı bekleniyor.

Ereğli’deki Atatürk Kültür Merkezi binası yenileniyor

Fiziki koşulları elverişsiz hale gelen, çatısı akan, havalandırma problemleri oluşan Atatürk Kültür Merkezi'nin esaslı bir tadilatı için Karadeniz Ereğli Belediyesi harekete geçti. Halil Posbıyık'ın göreve gelir gelmez konuyla ilgili verdiği talimat üzerine tadilat projesi çalışmaları başlatıldı.

Atatürk Kültür Merkezi büyük bir tadilat projesiyle yenileniyor. Salonları kültürel etkinlikler için kullanılamaz hale gelen Atatürk Kültür Merkezi için yenileme çalışmaları başlatıldı.


Yeni bina modern tekniklerle donatılacak

Bu proje çerçevesinde, dış ve iç mekanlar, sağlıklı ve kullanışlı malzemelerle yenilenecek. Dış cephe duvarları onarılacak, Ereğli'yi ifade edecek ve kültür kentine yakışacak malzemelerle düzenlenecek. Çok sayıda küçük salonun ve bir büyük ana salonun yer alacağı mekanların oluşturulması planlanıyor.

Projede oda tiyatrosu, fuaye alanı yer alıyor. Proje çerçevesinde, sahne arkası yeniden düzenlenecek, ışık, ısıtma ve havalandırma sistemleri çağdaş teknolojiye uygun hale getirilecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER