Ereğli Devlet Hastanesinin olağanüstü günü

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi olağanüstü bir gün yaşadı. Hasta ve yakınları acil servisin önüne koştu, yatalı hastalar da pencerelere koştu.

Ereğli Devlet Hastanesinin olağanüstü günü

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde Afet Planı çerçevesinde uygulanan tatbikat çevrede büyük heyecan yarattı.

Kandilli’de maden işçileri servislerinden iki otobüsün kafa kafaya çarpışması sonucunda meydana gelen trafik kazasında yaralanan 40 işçinin hastanelere sevki ve tedavileriyle planlanan tatbikat Hastanenin arka bahçesinde yapıldı. Buradaki temsili trafik kazasında yaralanan maden işçileri 112 ambulanslarla hastaneye sevk edilirken, olay yerine gelen AFAD, UMKE ve itfaiye ekiplerin sevkini sağladı. Hastanenin acil servisinin önü ise ana baba günüydü. Ambulansların sirenlerini çala çala peşpeşe gidip çıktıkları acil önünde kazayı duyup gelen hasta yakınları feryatlar içinde kalırken, bazı yakınları da haber alabilmek için hastanedeki görevlilere saldırdı.

Tatbikat ile bilgi veren Başhekim Vildan Türkeli şöyle dedi:

“Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi çalışanları olarak, Zonguldak il Sağlık Müdürlüğü’müz tarafından planlanan AFAD, UMKE, ambulans komuta merkezi, itfaiye ve emniyet ekiplerinin katılımıyla Hastane Afet Planı kapsamında bir tatbikat gerçekleştirdik. Zaman zaman maalesef doğal afetler, patlamalar, büyük trafik kazaları ve benzeri sebeplerle beklenenden çok kısa sürede yaralı başvurabilmektedir. Bu tür durumlarda hastaneler olağan işleyişinin dışına çıkarak hastane afet planlarına  göre hareket etmektedirler. Biz de bir meydana gelen trafik kazası sebebiyle  hastanemize çok sayıda yaralının geldiğinin konu edildiği bir tatbikatta acil servisimiz başka olmak üzere tüm tetkik ve tanı birimlerinin kapasitelerini ve birimler arasındaki koordanisyonda meydana gelebilecek aksaklıkların tespiti hedefledik” dedi.

ELMAS TV

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER