Engellilere rapor müjdesi

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, Engelli aylığı alan ve evde bakım yardımından yararlanan engellilerin 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarının Mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayılacağını söyledi.

Engellilere rapor müjdesi

Şirin, yeni talimatla 1 Ocak ve 1 Mart arasında raporu süresi bitmiş olan engellilerin de hak kaybına uğramasının önüne geçilmiş olduğunu kaydetti.
Türkiye genelinde evde bakım yardımı alan 521 bin engelliden yaklaşık 144 bini süreli rapor aldığını ifade eden Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, bakanlığın bu uygulamasını takdirle karşıladıklarınıı belirterek şunları söyledi:

ENGELLİ MAAŞI VE EVDE BAKIM MAAŞI ALAN ENGELLİLERE ÖNEMLİ DUYURU

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu  olarak Engelli maaşı ve evde bakım maaşı alan Engellilere, Bakanlığın önemli duyurusunu iletiyoruz .  Engelli aylığı alan ve evde bakım yardımından yararlanan engellilerimizin 1 Ocak 2020 tarihi ve sonrasında süresi dolan raporlarını mayıs ayı sonuna kadar geçerli sayılacak. Daha önce bir duyuruyla, engellilerin mağdur olmasını önlemek için 1 Mart ve sonrasında süresi dolan raporların da mayıs ayı sonuna kadar geçerli kabul edileceği açıklanmıştı. 81 İl Müdürlüğüne gönderilen talimatla 1 Ocak ve 1 Mart arasında raporunun süresi bitmiş olan engellilerimizin de hak kaybına uğramasının önüne geçmiş oldu. Evde bakım yardımı alan 521 bin engelliden yaklaşık 144 bini süreli rapor alıyor 
Sakatlar Derneği Yönetim Kurulu olarak yukarıda belirtilen rakamlara göre 144 bin engellinin raporları süreli olması nedeniyle Engellilerin meğdur olmalarının önlenmesi dolayısıyla  Bakanlığın bu uygulamasını takdir ediyoruz.

ELMAS TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER