EGM o konuyla ilgili açıklama yaptı...

EGM o konuyla ilgili açıklama yaptı...

EGM o konuyla ilgili açıklama yaptı...

Terör operasyonunda ele geçirilen bomba yapımında kullanılan maddelerin, Türkiye'den Avustralya'ya kargolandığı yönünde çıkan haberlere karşı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı'nın da paylaştığı açıklama şu şekilde;

"04 ve 05 Ağustos 2017 tarihlerinde bazı basın yayın organlarında ‘Avustralya Federal Polisi'nin (AFP) 29 Temmuz 2017 tarihinde Sydney'de DEAŞ'a yönelik gerçekleştirdiği terör operasyonlarında bir uçağı kaçırma planı yaptıkları değerlendirilen şüphelilerden ele geçirilen patlayıcı yapımında kullanılan maddelerin Türkiye'den Avustralya'ya kargo uçağıyla gönderildiğinin iddia edildiği' şeklinde yer alan haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Haberin duyulması ile derhal Avustralyalı makamlarla irtibata geçilerek gönderim süreci üç ay önceye tekabül eden söz konusu patlayıcı yapımında kullanılan maddelerin ülkemizden gönderilmiş olması ihtimaline dair net olmayan ve teyit edilemeyen hususların açıklığa kavuşturulması amacıyla karşılıklı çalışmalara başlanmıştır.

Yürütülecek kapsamlı araştırma ile iddia olunan hususlara dair elde edilecek bilgiler kamuoyu ile bilahare paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER