Dolandırıcılık mı yapalım?..

Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, son zamların kaşıkla verilenin kepçeyle geri alındığını diyerek tepki gösterdi. Memiş, dolandırıcılık mı yapalım dedi.

Dolandırıcılık mı yapalım?..
Memiş yaptığı açıklamada, ''Emeklinin geçinmesi için dolandırıcılık yapması mı gerekiyor? Bunu yapmak istemiyoruz'' diyerek şöyle konuştu;

“TÜFE artışı emekli korumuyor. Tuğluk tarafından açıklanan altı aylık TÜFE artışının %5 olarak hesaplanması emeklerimizin harcamalarındaki artışların çok altında kalmıştır. Her bir emeklimiz çarşı pazardaki ve marketlerdeki fiyatları en az TUİK kadar izlemektedir. Sebze ve meyvenin fiyatını, gıda maddelerinin artışını yakından takip eden emeklilerimiz haziran ayında TÜFE artışının %0,03 olarak açıklanmasının şaşkınlığı içinde kalmıştır. Derneğimize gelen telefonlarda devletimizin bir kurumu tarafından daha sorumlu bir şekilde fiyatların izlenmesi ve piyasa koşulları ile örtüşmesi güvenirlik ve inandırıcılık bakımından son derece önemlidir. Süt, peynir, tavuk emeklinin mutfağında bulunması gereken zorunlu maddelerdir. Bunlar da haziran ayında artış olduğunu açıklayan toik genel olarak gıda maddeleri nde %1.65 düşüş olduğunu hesaplaması emekli aylıklarına yapılan zamları küçükmekten öteye gitmemiştir. Devlet eliyle emeklinin korunması temel esas olmalıdır. Sigortalılar ve emekliler iki aşamalı sorun yaşamaktadır. Emekli aylıklarının hesaplanmasında bunlar görülmektedir. Benzine, mazota 15 günde iki sefer zam yapıldı. Bütün gıda maddeleri aldı başını gidiyor. Emeklinin hali perişan şimdi okullar açılıyor bütün okul malzemeleri ateş pahası ve emekli bunlara cevap veremiyor. Ne yapmamız lazım bize bir yol gösterin. Emekli dolandırıcılık mı yapsın lütfen bizlere bir yol gösterin” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER