"Diğer belediye başkanları da görevden alınsın''

İçişleri Bakanlığı tarafından teröre yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanları görevden alınarak, yerlerine o illerin valileri belediye başkanvekili olarak atandı.

"Diğer belediye başkanları da görevden alınsın''

Zonguldak Şehit aileleri derneği başkanı Mustafa Yorulmaz, teröre açık destek veren, teröristlerin mezarlarını ziyaret eden, terörist  ailelerine maddi yardımda bulunan, istihdam eden, terör faaliyetlerine belediyenin imkanları ile katkı veren, belediyelerdeki şehit yakınlarını işten atan HDP'li belediye başkanlarının görevden alınarak yerine kayyum atanmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

HDP li belediyelerin açıkça teröre her türlü desteği verdiklerini belirten Mustafa Yorulmaz, ''Diyarbakır Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden alınarak en güzeli yapıldı. Hatta geç bile kalındı diyebiliriz. Teröre destek veren diğer HDP'li belediye başkanları da görevden alınmalıdır" dedi.

Erdoğan'a ve Soylu'ya teşekkür ederim

Diyarbakır Van ve Mardin Belediye Başkanlarının görevden Alınarak yerlerine kayyum atanması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve İçişleri Bakanı Soylu'ya teşekkür ettiğini belirten Zonguldak Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, şunları ifade etti:

"Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Sabah haberleri dinledik. Bu olayda geç bile kalındığını düşünüyorum. PKK'yı savunan vekiller olsun, belediye başkanları olsun halkı kandırarak, korkutarak zorla bunların oyunu alıp o makamlara gelmişler. Bu milletinin vergileriyle teröre yardım ediyorlar. Onları nefretle kınıyorum, geç bile kalınmış bir şey. Bir an evvel bütün HDP'li belediye başkanlarını da görevden almaları gerekiyor.''

Devletimizin bunların idam kararını çıkarması gerekiyor

''5 aydan beri bunlar görev başındalar. Biliyorsunuz, terörün arkasında Amerika, İsrail var, lobileri bunları destekliyor. Bir an evvel de devletimizin bunların idam kararını çıkarması gerekiyor. O hapishanedeki bebek katilini de bırakmak da doğru değil diye düşünüyorum ve eğer Türkiye'deki şehit ailelerinin yüzünü güldürmek istiyorlarsa idam gelsin. Bu ülke Bizim. Bunlar Kürt halkına zulüm ediyorlar. Mardin'deki resimleriyle belli. Kendi ırkına bunu yapan insan başkasını düşünmez. Bunlarda İsrail'in ve Amerika'nın piyonları, öyle düşünüyorum.''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan randevu alıp kendisine teşekkür edeceğini belirten Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, sözlerini şu şekilde devam etti:

"İnşallah bu konuda sayın bakanımıza ziyaret yapacağım. Ziyarete gideceğim, randevu da isteyeceğim bugünden itibaren. Devletimizin her türlü yanındayız. Biz 20 yaşında çocuk verdik diye geride durmayacağız. Bu çocukların kanları yerde kalmasın."

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER